یک پیروزی دیگر آذربایجان در صحنه بین الملل: این بار در حوزه حقوقی

یک پیروزی دیگر آذربایجان در صحنه بین الملل: این بار در حوزه حقوقی

[ad_1]

قاضی آذربایجانی ، رامین گوربانوف ، بعنوان رئیس کمیسیون اروپا برای کارآمدی عدالت (SEPEJ / CEPEJ) ، یکی از تأثیرگذارترین سازمانهای بین المللی در زمینه دادگستری در استراسبورگ فرانسه ، دوباره انتخاب شد.

طبق وب سایت رسمی شورای اروپا ، وی در ژانویه 2021 روی کار خواهد آمد.

APA گزارش می دهد که کمیسیون اروپا برای بهره وری عدالت (SEPEJ / CEPEJ) یک کمیته تخصصی شورای اروپا است ، متشکل از بیش از 830 میلیون اروپایی که در یک منطقه وسیع از لیسبون تا ولادیوستوک زندگی می کنند.

این کمیته بر اساس کنوانسیون اروپایی حقوق بشر برای توسعه و اجرای اسناد حقوقی بین المللی برای بهبود کارایی و کیفیت دادگستری و دادگستری در اروپا تشکیل شد.

یکی از دلایل اصلی تأسیس این سازمان این است که دادگاه حقوق بشر اروپا بیش از حد در پرونده های قضایی سنگین است و برای کاهش این بار ، کمیسیون به دنبال بهبود کیفیت سیستم های قضایی ملی در اروپا است.

وظایف CEPEJ شامل تجزیه و تحلیل اثربخشی دادگستری در تمام کشورهای اروپایی ، حمایت از اجرای اصلاحات قضایی و حقوقی ، شناسایی مشکلاتی که ممکن است با آنها روبرو شوند ، شناسایی ابزارهای خاص برای بهبود عملکرد دادگستری و تهیه پیشنهادات برای بهبود اجرای اسناد موجود شورای اروپا var.

برای اجرای این وظایف ، CEPEJ شاخص های عملکردی را توسعه می دهد ، اطلاعات فعالیت های دادگاه ها ، دادستان ها ، دادگستری ، وکالت را جمع آوری و تحلیل می کند ، اسناد مختلف (گزارش ها ، نظرات ، دستورالعمل ها ، برنامه های عملیاتی ، اعلامیه ها ، منشور و غیره) را تهیه می کند ، همچنین علمی – توسعه روابط با نهادهای تحقیقاتی ، رسیدگی به شکایات مربوط به عملکرد قوه قضائیه در سطح ملی.

انتخاب نماینده آذربایجان در کمیسیون اروپا با رای گیری مخفیانه از 47 کشور دیگر پیروزی درخشان کشورمان در صحنه بین المللی و این بار در حوزه حقوقی است. ما می خواهیم تأکید کنیم که R. Gurbanov برای دومین بار به عنوان رئیس این سازمان انتخاب شد – او برای اولین بار در سال 2018 پس از دو سال انتخاب شد. پیش از این این سازمان بین المللی با نمایندگی های آلمان ، ایتالیا ، انگلیس و اتریش اداره می شد. انتخاب مجدد ر. گوربانوف موفقیت سیاست موثر پرسنل رئیس جمهور الهام علی اف و اصلاحات قضایی و قانونی است که وی اعمال کرده است. رهبری شورای قضایی و وزارت دادگستری نیز نقش مهمی در اجرای این اصلاحات داشته اند.

دکتر حقوقی رامین گوربانوف در سالهای مختلف مسئولیت های مس inولانه ای را در وزارت دفاع ، وزارت دادگستری و آکادمی ملی علوم بر عهده داشته است. دادگاه تجدیدنظر باکو در حال حاضر قاضی اتاق مجرمانه است و مسئول معرفی دادگاه الکترونیکی در آذربایجان است.

از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نماینده آذربایجان در جریان پیروزی در جنگ میهنی بزرگ و در برابر نگرش مغرضانه و ناعادلانه تعدادی از کشورهای اروپای غربی به کشور ما انتخاب شده است. به عنوان مثال ، سنای فرانسه ، که توصیه ای را برای استقلال رژیم به اصطلاح ارمنستان در قره باغ کوهستانی تصویب کرد. با این کار ، سنای فرانسه عملاً با چهار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مخالفت کرد و از نقض مرزهای شناخته شده بین المللی آذربایجان حمایت کرد ، که این می تواند بی احترامی به قوانین بین المللی و به ویژه اصول اساسی آن باشد.

به راحتی می توان گفت که انتخاب مجدد نماینده آذربایجان به چنین مسئولیت پذیری و تأثیرگذاری به کشور ما این امکان را می دهد تا در اجرای سیاست بین المللی در زمینه عدالت در کشورهای اروپایی مشارکت کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>