چین: ما مشتاقانه منتظر همکاری با مصر برای دستیابی به اتفاق نظر مهم بین روسای جمهور دو کشور هستیم

چین: ما مشتاقانه منتظر همکاری با مصر برای دستیابی به اتفاق نظر مهم بین روسای جمهور دو کشور هستیم

[ad_1]

پکن – آمر تامام

وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه امضای توافق نامه ایجاد کمیته همکاری مشترک افق های جدیدی را برای روابط دو کشور باز می کند ، وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه چین مشتاق همکاری با مصر برای دستیابی به اتفاق نظر مهم دو رئیس دولت است ، اظهار داشت:

روز یکشنبه ، وانگ یی وزیر امور خارجه چین به مصر سفر کرد و طی آن پیامی از شی جین پینگ رئیس جمهور چین به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور منتقل کرد و با سامه شکری وزیر امور خارجه در مورد بسیاری از موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی گفتگوهای مهم انجام داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو لیجیانگ اظهار داشت: چین مشتاقانه منتظر است روابط مصر و چین را به سطح جدیدی برساند و برای دستیابی به هدف ساختن جامعه “چین و مصر” با آینده مشترک برای ایجاد روابط دوجانبه با هم همكاری كنند. جوامع چین و عرب و جوامع چین و آفریقا آینده مشترک.

ژائو لیجیانگ اضافه کرد که چین به شدت از مسیرهای توسعه مصر که شرایط ملی آن را تأمین می کند پشتیبانی می کند و آماده تقویت ادغام طرح کمربند و جاده با Vision Egypt 2030 ، برای حمایت از تولید محلی واکسن های مصری ، برای تعمیق تدوین استراتژی با مصر و گسترش همکاری در زمینه زیرساخت ها ، انرژی جدید ، فضا و فناوری بالا ، گشودن افق های جدید برای همکاری سودمند دوجانبه

همچنین بخوانید: ایرلند مصر را از لیست سفرهای قرمز خارج می کند

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت وانگ یی درمورد مسئله فلسطین با شکری تبادل نظر عمیقی داشته است. وی توضیح داد كه چین سه ایده برای پیشبرد اجرای راه حل های فلسطین و اسرائیل برای دو كشور پیشنهاد كرده است: اول ، مرجع ملی فلسطین باید تقویت شود و بتواند از وظایف حاكمیت دولت در زمینه امنیت و دارایی استفاده كند تا بتواند دستیابی به خودمختاری و کنترل سرزمینهای اشغالی و ثانیاً پشتیبانی از جناحهای فلسطینی برای تقویت وحدت و دستیابی به آشتی داخلی از طریق مشاوره و گفتگو ، تشکیل یک موقعیت مشترک مذاکره برای حل مسئله فلسطین و سوم تشویق فلسطین و اسرائیل برای از سرگیری گفتگوهای صلح بر اساس درباره “تصمیم دو ایالت”.

وی افزود چین موافق برگزاری كنفرانس بین المللی صلح به ریاست سازمان ملل با مشاركت اعضای دائمی شورای امنیت و كشورهای مختلف درگیر در روند صلح خاورمیانه است.

ژائو لیجیانگ گفت که بین مصر و چین در مورد ایده های مربوطه توسط طرف چینی اتفاق نظر وجود دارد. وی افزود چین با مصر توافق کرده است كه برای پرداخت 500000 دوز واكسن به مردم فلسطین در نوار غزه مساعدت كند تا وظایف فوری مردم محلی را برطرف كند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>