چین در تلاش است تا شیوع تاج را در 14 استان کنترل کند

چین در تلاش است تا شیوع تاج را در 14 استان کنترل کند

[ad_1]

پایتخت – خبرگزاری ها:
در زمانی که توسعه جهش دلتا مورد نگرانی جهانی است ، یک یادداشت رسمی ایالات متحده نشان می دهد که جهش یافته “دلتا” ویروس کرونا سریعتر از آنچه قبلاً شناخته شده در حال گسترش است و توانایی آلوده کردن افراد واکسینه شده را دارد.
داده های جمع آوری شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می گوید جهش یافته “دلتا” می تواند باعث ایجاد عفونت های جدی در افرادی شود که واکسن دریافت نکرده اند ، تا حدی که از همه جهش یافته های شناخته شده مانند “آلفا” و “بتا” فراتر رود. این روزنامه گفته است که داده ها را دیده است. این بخشی از یک گزارش داخلی است که توسط مراکز آمریکایی تهیه شده است و نشان می دهد که “دلتا” بسیار مسری است تا حدی شبیه ویروس آبله ، که بسیار مسری شناخته شده است. واشنگتن پست این اسناد را فاش کرد که منابع آن را به AFP معتبر اعلام کردند و با هشدار به مقامات مبنی بر “تغییر جنگ” همراه بود. در عین حال ، چین در تلاش است تا بدترین موج را مهار کند. شیوع بیماری کووید -19 ماه ها با افزایش تعداد عفونت های ناشی از شیوع موش جهش یافته دلتا ، که در حال حاضر در 14 استان در حال گسترش است.
در فرانسه ، شیوع بیماری نیز باعث نگرانی شده است ، زیرا جهش یافته دلتا در حال گسترش به مناطق استراحت است ، در حالی که صدها نفر دیروز به گسترش تحمیل گواهی سلامت و واکسیناسیون اجباری کارگران در برخی مشاغل اعتراض کردند. نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثریت مردم فرانسه هنوز از اعمال گواهی سلامت برای ورود به اماکن عمومی حمایت می کنند. نخست وزیر فرانسه ژان کاستیکز روز گذشته تأکید کرد که “واکسیناسیون ضروری است”. دولت فرانسه به هر قیمتی برای جلوگیری از تکرار سناریوی فاجعه بار در بقیه کشور تلاش می کند و تصمیم گرفته است ، به عنوان بخشی از تلاش های خود ، گواهی سلامت را از 9 آگوست تحمیل کند.
در مالزی ، صدها جوان مالزیایی در مرکز شهر کوالالامپور گرد هم آمدند و خواستار استعفای نخست وزیر موحدین یاسین شدند. به دلیل مبارزه او با همه گیری ویروس کرونا.
پس از سرزنش پادشاه مالزی از سوی دولت مالزی ، اعتراضات بر محددین فشار وارد کرد. گمراه کردن پارلمان در مورد اقدامات اضطراری عفونتهای جدید روزانه از 10 هزار مورد عبور کرد ، در 13 جولای برای اولین بار و از آن زمان تا کنون با این سرعت ادامه داشته است. از سوی دیگر ، روزنامه چینی The People مظنون است که نشت ویروس های خطرناک از آزمایشگاه آمریکایی در فورت دیتریک وجود داشته است که پس از شیوع ذات الریه با منشا ناشناخته در منطقه همسایه بسته شده است. به گفته روزنامه ، این آزمایشگاه پایگاه نظامی بود ، جایی که مواد لازم برای سلاح های باکتریولوژیکی نازی ها وجود داشت و ژاپن “گروه 731” ذخیره می شود.
از سوی دیگر ، سازمان بهداشت جهانی تأیید کرده است که تعداد موارد تاج افزایش می یابد ، زیرا هفته گذشته حدود 4 میلیون مورد را گزارش کرد و پیش بینی می کند که تعداد عفونت ها در جهان در دو هفته آینده از 200 میلیون مورد فراتر رود.
تدروس ادهانوم ، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس خبری گفت که پنج مورد از مناطق WHO در چهار هفته گذشته 80 درصد افزایش یافته یا دو برابر شده است.
وی افزود: موارد در آفریقا به دلیل رشد سریع جهش دهنده “دلتا” که در حال حاضر در حداقل 132 کشور در سراسر جهان یافت شده است ، در مدت مشابه به همان میزان افزایش یافته است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>