چین بار دیگر حمایت خود را از یک کشور مستقل فلسطین با پایتختی بیت المقدس شرقی تأیید می کند

چین بار دیگر حمایت خود را از یک کشور مستقل فلسطین با پایتختی بیت المقدس شرقی تأیید می کند

[ad_1]

نماینده دائمی چین در ملل متحد چانژون از شورای امنیت خواست تا برای مقابله با مسئله “فلسطین – اسرائیل” قاطعانه اقدام کند.

جئون گفت – قبل از این در یک سخنرانی شورای امنیت دیروز ، جمعه ، “شورای امنیت مسئولیت اصلی حفظ صلح و امنیت بین المللی را بر عهده دارد و به همین ترتیب باید برای تعیین مشکل فلسطین و اسرائیل قاطعانه اقدام کند و حمایت بی دریغ خود از راه حل دو کشور را تأیید کند.” وی افزود: “مسئله فلسطین و اسرائیل بیش از 70 سال در دستور کار سازمان ملل قرار گرفته است.” و هر زمان که ناآرامی ایجاد شود ، به عنوان سیگنالی برای بیدار کردن قانون حقوق بین الملل و آزمایش اثربخشی سازوکارهای چند جانبه عمل می کند. ”

یون افزود: حل و فصل پایدار تنها بر اساس راه حل دو كشور حاصل می شود و وقتی مسئله فلسطین به روشی جامع ، عادلانه و پایدار حل شود ، می توان برای همه صلح و امنیت پایدار در خاورمیانه. با اشاره به اینکه “دو طرف باید مجبور شوند گفتگوها را از یکسو از سر بگیرند.”

یون از جامعه بین الملل خواست كه بدون تأخیر پیش برود و از طریق مجاری زیادی به فلسطین كمك كند و از بودجه فوری آژانس امداد و آثار ملل متحد حمایت كند. پناهندگان فلسطینی UNRWA و اسرائیل برای تسهیل در انتقال کمک های بشردوستانه و رفع محاصره غزه در اسرع وقت.

وی توضیح داد كه چین یك میلیون دلار وجه نقد به عنوان كمك اضطراری بشردوستانه به فلسطین و 1 میلیون دلار دیگر به UNRWA و 200000 دوز واكسن COVID-19 اهدا خواهد كرد و به تمام توان خود در جهت كمك به مردم فلسطین ادامه خواهد داد. از راه هایی که نیازهای عملی آنها را برآورده می کند. یون تأکید کرد که چین به عنوان دوست مردم فلسطین ، از سرگیری مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل در اسرع وقت بر اساس راه حل دو کشور حمایت می کند و چین از ایجاد فلسطینی مستقل و کاملاً مستقل حمایت می کند ایالتی بر اساس مرزهای 1967. با بیت المقدس شرقی به عنوان پایتخت آن.

از سوی دیگر ، نهادهای فلسطینی ، عربی ، اسلامی و آمریکایی که در ایالات متحده کار می کنند تظاهرات “میلیونی” ترتیب داده اند که از روز شنبه در واشنگتن پایتخت آمریکا آغاز می شود … تظاهرات با عنوان “مجازات و بازدارندگی اسرائیل” یعنی در محکومیت جنایات ادامه دار ارتش اسرائیل علیه مردم فلسطین. به گفته آژانس وافل فلسطین آخرین جنگ نوار غزه بود که جمعه گذشته به پایان رسید.

بلومبرگ نیوز گزارش داد ، وزیر امور خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن به رهبران اسرائیل هشدار داد که اخراج فلسطینیان را از قدس شرقی انجام ندهند. بلومبرگ به نقل از سایت خبری آمریکایی Axios به نقل از Blinken ، در آن وی همچنین به رهبران اسرائیلی هشدار داد که آشوب بیشتر در کوه معبد می تواند درگیری های جدیدی را ایجاد کند.

در یک زمینه دیگر ، وزارت خارجه فلسطین روز جمعه گفت که اسرائیل همچنان رئیس جمهور آمریکا ، جو بایدن و آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه وی را به چالش ، شرمساری و آزمایش می برد.

در همین راستا ، وی “تصویب مقامات اشغالگر اسرائیل برای ساخت 560 واحد اسکان جدید در جنوب شرقی بیت لحم به منظور گسترش شهرک های ساخته شده در اراضی شهروندان در این منطقه را به شدت محکوم کرد.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>