چین آمریکا را متهم می کند که در طرف مقابل عدالت بین المللی قرار دارد

چین آمریکا را متهم می کند که در طرف مقابل عدالت بین المللی قرار دارد

[ad_1]

ساعتها پیش جلسه باز دیروز با اعلام شورای امنیت برای بحث در مورد تشدید در سرزمین های اشغالی ، چین که ریاست دوره ای شورای امنیت را بر عهده دارد ، از همه اعضای شورا خواست مسئولیت های خود را به عهده بگیرند و برای حفظ صلح و امنیت منطقه تلاش م effectiveثر داشته باشند.

پکن از این شکست پشیمان است شورای تاکنون توافقی حاصل شده است که ایالات متحده را به جبهه مخالف عدالت بین المللی متهم کرده است. وی تأکید کرد که آتش بس اکنون یک مسئله فوری است و مسئولیت آرام کردن اوضاع به عهده شورای امنیت است.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین گفت کشورش در جلسه شورای امنیت به اتفاق آرا منتظر رای همه طرفین در این باره است. وی توضیح داد که چین بر این عقیده است که شورای امنیت باید تصمیم دو کشور را مجدداً تأیید کرده و از فلسطینی ها و اسرائیلی ها بخواهد هرچه سریعتر گفتگوهای صلح را بر اساس تصمیم دو کشور از سر بگیرند. سرزمین های فلسطینی این به دلیل عدم وجود راه حل عادلانه برای مسئله فلسطین برای مدت طولانی است و بنابراین فلسطین ، اسرائیل و خاورمیانه نمی توانند به صلح واقعی برسند. پکن گفت که از شورا خواسته است تا دو جلسه مشاوره اضطراری در مورد درگیری فلسطین و اسرائیل برگزار کند و بیانیه مطبوعاتی را آماده کند تا از آن بخواهد در این زمینه اقدامی انجام دهد.

از طرف خود ، وزیر دائمی دولت فلسطین در سازمان ملل ، وزیر ریاض منصور ، سه پیام یکسان به هر یک از دبیرکل سازمان ملل و ینا به عنوان رئیس شورای امنیت برای این ماه و رئیس سازمان ملل ارسال کرد. مجمع عمومی در مورد تقویت اشغال در هنگام بمباران نوار غزه در محاصره ، برای تشدید حملات خود در سراسر کرانه باختری ، از جمله بیت المقدس شرقی ، و تشویق حملات تروریستی توسط شهرک نشینان و شبه نظامیان. منصور خاطرنشان کرد: تعداد فلسطینیان آواره شده توسط این حمله اسرائیلی تاکنون بیش از 10 هزار غیرنظامی تخمین زده شده است. منصور گفت: استفاده بیش از حد و بی دلیل از زور کشنده ، تصویری روشن از بی توجهی اسرائیل به زندگی فلسطینیان را نشان می دهد و تأکید کرد که اقدامات اسرائیل و شهرک نشینان آن جنایات جنگی است و باید در حد مجاز قانون پاسخگو باشد. منصور خاطرنشان کرد: آنچه جامعه بین الملل از نزدیک شاهد بوده است ، نتیجه دهه ها مانع پاسخگویی در قبال چنین نقض فاحش قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل است. منصور تأكید كرد كه هیچ بهانه ای برای سكوت شورای امنیت در برابر تجاوزها و جنایات اسرائیل وجود ندارد و این شورا هنوز در حمایت از تعهدات خود بر اساس منشور عمل نكرده است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه استدلال های مطرح شده بین دو کشور غیرمنصفانه و غیرقابل قبول است ، خاطرنشان کرد: مردم فلسطین طی 54 سال گذشته از جنایات آن اشغال بدون نتیجه رنج برده بودند و وقتی در مواجهه با این اشغال غیرانسانی قرار گرفتند ، محکوم شدند و حق اسرائیل برای دفاع از خود را مورد خطاب قرار داد و مجدداً تأكید كرد كه این گفتمان كاملاً جدا از زمینه علل این بحران اساسی و از قوانین بین المللی است كه حمایت از جمعیت اشغال شده را تضمین می كند. منصور از شورای امنیت خواست تا بر فلج خود و لزوم اقدام برای پایان دادن به این بی عدالتی دردناک و دلایل اصلی آن غلبه کند. 54 سال اشغال ، آپارتاید و آزار و اذیت مردم فلسطین توسط اسرائیل ، قدرت اشغالگر. وی از رهبران ، ملت ها و ملت های جهان خواست تا بلافاصله با روشی بشردوستانه ، مسئولانه و قاطع از جمله اقدامات قانونی و تحریم ها برای پایان دادن به این بی عدالتی فاحش اقدام کنند.

در همین حال ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، خشم و عصبانیت عمیق خود را نسبت به تلفات غیرنظامیان در نوار غزه و تخریب نیروی هوایی اسرائیل در ساختمانی که دفاتر رسانه های بین المللی در آن مستقر است ، ابراز داشت.

در چارچوب دیگری ، اتحادیه اروپا اعلام کرده است که وزیران خارجه کشورهای عضو فردا جلسه فوق العاده فرضی درباره آخرین تحولات در سرزمین های اشغالی برگزار می کنند. در حالی که پاپ فرانسیس روز گذشته خواستار پایان جنگ در اسرائیل و سرزمین های فلسطین پس از حوادث اخیر شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>