چرا نتانیاهو “کمترین بازنده” در اسرائیل ناشی از تشدید غزه است؟

چرا نتانیاهو “کمترین بازنده” در اسرائیل ناشی از تشدید غزه است؟

[ad_1]

اسرائیل در حال اثرات ناشی از تشدید نظامی در نوار غزه است ، که از روز دوشنبه گذشته حملات پی در پی اسرائیل به این نوار به هشتمین روز متوالی رسیده است.

اوایل امروز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از ادامه عملیات نظامی در نوار غزه طی روزهای آینده خبر داد.

اکنون این س aboutال در مورد اهداف نتانیاهو در مورد تشدید مداوم و عملیات نظامی در غزه و همچنین میزان خسارات وی که می تواند آینده سیاسی وی در اسرائیل را تحت تأثیر قرار دهد ، مطرح است.

بازنده “کمتر”

ایمن الراكب ، یك متخصص اسرائیلی ، گفت واضح است كه پایداری مقاومت ، نتانیاهو و رهبری نظامی او را سنگین می كند ، كه این در كنفرانس های مطبوعاتی ناموفق آنها اثبات می شود.

الرقب به پورتال خبری امروز افزود: “من انتظار دارم بزرگترین بازندگان در این درگیری ها ژنرال هایی باشند که دیدگاه آنها برای نوار غزه شکست خورده است … نتانیاهو یک بازنده خواهد بود ، اما کمتر از ژنرال ها.”

الرقاق در مورد دلیل این امر تصریح کرد که رهبر جنگ اکنون وزیر دفاع بنی گانز ، رهبر حزب آبی و سفید و رئیس ستاد ارتش آویو کوچاوی است ، در حالی که نتانیاهو در مدیریت این کشور به دنبال آنها می آید جنگ ، با اشاره به اینکه هر دو وزارت امور جنگ معمولاً مسئولیت بیشتری دارند.

نتانیاهو “خیرخواه” است

نتانیاهو علاوه بر پذیرفتن مسئولیت اوضاع ، با از دست دادن فرصت رهبر مخالفان یائر لاپید ، رهبر حزب یش آتید ، برای تشکیل دولت جدید اسرائیل ، از آنچه اتفاق می افتد نیز بهره خواهد برد.

نتانیاهو نتوانست دولت اسرائیل را تشکیل دهد و در 5 مه ، لاپید وظیفه داشت با توجه به نتایج انتخابات ، دولت جدید اسرائیل را تشکیل دهد ، این امر باعث می شود نتانیاهو نسیم باشد ، به ویژه با توجه به آزار و شکنجه علیه او.

الرقب اشاره کرد که نتانیاهو عمداً متحد خود ایتامار بن گویر ، رهبر حزب کاخ یهود را برای تشدید اوضاع در اورشلیم به دلیل عدم موفقیت در تشکیل دولت فرستاد و افزود که هدف او خنثی کردن مسئله تشکیل بود. دولت بین نفتالی بنت و جیر لاپید.

الركب افزود كه نتانیاهو می خواست برای رفتن به انتخابات پنجم وقت بگیرد و این بخشی از برنامه او برای تشدید اوضاع در اورشلیم و غزه بود.

همچنین بخوانید: رئیس ستاد اسرائیل: ما حداقل تا 48 ساعت آینده عملیات نظامی را ادامه خواهیم داد[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>