پکن اتهامات سازمان بهداشت جهانی را محکوم می کند

پکن اتهامات سازمان بهداشت جهانی را محکوم می کند

[ad_1]

چین انتقادات مدیرکل WHO Tedros Adhanom Gebreesus را رد کرد و دلیل آن را عدم توانایی چین در همکاری در تحقیق در مورد ریشه های بیماری همه گیر COVID-19 دانست.

و مدیر سازمان ، تدروس آدانوم ، روز پنجشنبه (15 ژوئیه) گفت که چین ، جایی که اولین پرونده های تاج در ووهان در اواخر سال 2019 کشف شد ، باید “همکاری بهتری” داشته باشد تا بفهمد “چه اتفاقی افتاده است.”

تدروس به خبرنگاران گفت كه پكن نتوانسته است “داده هاي خام” را در مورد ويروس به اشتراك بگذارد ، اين يك “مشكل” است.

در واکنش به این اظهارات ، ژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز گفت: “برخی از داده های حریم خصوصی قابل کپی و صادر نیستند.”

وی افزود کارشناسان WHO موفق به “دستیابی به مقدار زیادی داده” شده اند و “چین آنها را خط به خط نشان داده است” نقاطی که نیاز به “توجه ویژه” دارند.

سخنگو همچنین اظهارات تدروس مبنی بر اینکه “تلاشی زودرس” برای رد نظریه سوانح آزمایشگاهی وجود دارد را رد کرد.

نکته قابل توجه ، سازمان بین المللی مستقر در ژنو برای انجام تحقیق جدید و دقیق در مورد ریشه های Covid-19 با فشار فزاینده ای روبرو است.

ویروس کرونا برای اولین بار در اواخر دسامبر سال 2019 در جهان در شهر ووهان در استان هوبئی چین ظاهر شد و باعث شد بیش از نیمی از جمعیت جهان برای مقابله با موج اول ویروس به انزوای بهداشتی وارد شوند.

صدمات کرونر در سراسر جهان به دهها میلیون نفر رسیده است ، تعدادی که از زمان شیوع همه گیر به سرعت در حال افزایش است.

تعدادی از کشورها شاهد افزایش جمعی سطح عفونت ویروس کرونا هستند ، مرحله ای که برخی از کشورها آن را به عنوان موج چهارم ویروس طبقه بندی می کنند و اقدامات احتیاطی بیشتری را اعمال می کنند که شبیه به ساعت منع رفت و آمد در هنگام موج اول است.

سازمان بهداشت جهانی همچنان از کشورها می خواهد علاوه بر اقدامات بهداشتی ارائه شده در استفاده از ماسک ، اقدامات فاصله اجتماعی را نیز اعمال کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>