پمپئو قصد دارد ایران را به ارتباط با القاعده متهم کند

پمپئو قصد دارد ایران را به ارتباط با القاعده متهم کند

[ad_1]

وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو قصد دارد ایران را بر اساس اسناد مخفی اطلاعاتی آمریکا به همکاری با سازمان تروریستی القاعده متهم کند.

APA گزارش داد كه رویترز این گزارش را به نقل از منابع خصوصی گزارش داد.

براساس این گزارش ، پمپئو قصد دارد ایران را متهم کند که نه تنها از این گروه تروریستی حمایت کرده ، بلکه به اعضای آن گروه نیز سرپناهی داده است.

به گفته این آژانس ، پمپئو همچنین می تواند جزئیات ترور یکی از رهبران القاعده در آگوست سال گذشته را بر اساس اطلاعات آمریکا ارائه دهد.

در ماه نوامبر ، نیویورک تایمز به نقل از منابع اطلاعاتی آمریكا اظهار داشت كه عبدالله احمد عبدالله ، یكی از رهبران سازمان تروریستی القاعده و مظنون به طرح حملات تروریستی به سفارتخانه های آمریكا در كنیا و تانزانیا در سال 1998 ، بوده است. در ایران کشته شد. نوشت. به گفته این روزنامه ، این عملیات توسط جاسوسان اسرائیلی به نمایندگی از ایالات متحده در 7 اوت در تهران انجام شده است.

حملات به سفارتخانه های آمریكا در كنیا و تانزانیا در سال 1998 انجام شد. در این حملات 22 نفر از جمله 12 شهروند آمریكایی كشته شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>