ویدیو اشرف غنی: من افغانستان را به دلیل خونریزی ترک کردم

ویدیو اشرف غنی: من افغانستان را به دلیل خونریزی ترک کردم

[ad_1]

امروز چهارشنبه (18 اوت) اشرف غنی ، رئیس جمهور پیشین افغانستان با انتشار ویدئویی در جمع مردم افغانستان ، بر بسیاری از نکات تاکید کرد که تصمیم برای خروج از افغانستان و واگذاری قدرت به عنوان حق خونریزی است.

غنی همچنین گفت که تمام اخبار مربوط به سفر پولی وی فقط شایعات مخرب بوده و تاکید کرد: “من افغانستان را ترک کردم و پولی نداشتم.”

https://www.youtube.com/watch؟v=gzOTnSkk4Zw

در خاتمه ، ویدئوی ضبط شده که توسط امارات پخش شد ، رئیس جمهور پیشین افغانستان تاکید کرد که “ما شکست نخورده ایم ، بلکه از سیاست شکست خورده ایم.”

طالبان در کمتر از 10 روز کنترل کشور را در دست گرفته بودند و توانستند روز یکشنبه (15 اوت) با خروج اشرف غنی رئیس جمهور قبل از رسیدن نیروها به کاخ ریاست جمهوری ، وارد پایتخت کابل شوند.

روز پنجشنبه ، 12 اوت ، وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که 3000 سرباز دیگر را برای مأموریت موقت به افغانستان اعزام می کند تا از خروج اعضای نمایندگی دیپلماتیک آمریکا از سفارت آمریکا در کابل اطمینان حاصل شود.

جان کربی ، سخنگوی پنتاگون با بیان اینکه ارتش ایالات متحده کارکنان سفارتخانه خود را به صورت هوایی به فرودگاه کابل منتقل می کند ، گفت: اولین دسته از نیروهای نظامی ظرف 24 تا 48 ساعت وارد می شوند.

ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه (17 اوت) گفت که همه دیپلمات های آمریکایی از افغانستان خارج شده اند.

در آوریل ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، قصد خود را برای تکمیل خروج تا بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر ، علاوه بر اعلام بسیاری از کشورهای جهان در مورد خروج نیروهای خود از افغانستان به عنوان بخشی از نیروهای ناتو ، اعلام کرد.

ارتش آمریکا می گوید “بیش از 90 درصد” خروج نظامی خود از افغانستان را که در ماه می آغاز شد ، تکمیل کرده است ، و پس از آن طالبان کنترل پی در پی استان های افغانستان را آغاز کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>