ویدادی مرادوف از سمت خود به عنوان رئیس هیئت مدیره Azerkhalcha OJSC خلاص شد

ویدادی مرادوف از سمت خود به عنوان رئیس هیئت مدیره Azerkhalcha OJSC خلاص شد

[ad_1]

ویدادی آیدین اوغلو مرادوف از سمت خود به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آزاد Azerhalcha خلاص شد.

APA گزارش داد كه الهام علی اف رئیس جمهور این فرمان را امضا كرده است.

لازم به ذکر است که در نتیجه تحقیقات انجام شده بر اساس موادی که از دادسرا در رابطه با اقدامات غیرقانونی مرادوف ویدادی آیدین اوغلو ، رئیس سابق آزرخالچا انجام شده ، یک پرونده جنایی علیه مواد مربوطه قانون کیفری جمهوری آذربایجان تشکیل شده است OJSC

طبق تحقیقات ، ویدادی مرادوف ، در حالی که در این سمت کار می کرد ، از 9 دسامبر 2016 تا 31 دسامبر 2019 ، با همکاری با اشخاص دیگر ، پیش از این ، با عقد قرارداد رسمی تولید نخ برای تولید فرش متعلق به OJSC ، “آذرخالچا”. – انتقال وجوه به مبلغ 3 میلیون و 435 هزار منات به حساب های بانکی متعلق به چندین شخص حقوقی به منظور فروش و سوisa استفاده از 1 میلیون و 149 هزار منات از این مبلغ به صورت نقدی ، خسارت قابل توجهی به اموال محافظت شده قانونی و سایر حقوق شرکت ، و همچنین منافع حقوقی سو susp ظن های معقولی وجود دارد که وی از موقعیت خود سواستفاده کرده و همچنین با آگاهانه وارد کردن اطلاعات نادرست در اسناد رسمی ، اقدام به کلاهبرداری رسمی کرده است.

علاوه بر این ، از 20 دسامبر 2017 تا 18 فوریه 2019 ، ویدادی مرادوف موفق به فروش فرش در اندازه های مختلف به Azer-Ilma LLC ، بنیانگذار شرکت ، با قیمت پایین و املاک اختصاص یافته به ارزش 339،427 AZN شد. سو about ظن های جدی در مورد سو، استفاده از قدرت توسط OJSC وجود دارد که بارها به منافع مشروع آن لطمه اساسی وارد کرده است.

علاوه بر این ، ویدادی مرادوف گفت که در تاریخ 28 مارس 2019 ، خرید خط تمیز کردن پشم به ارزش 800000 دلار در بازارهای خارجی ، به مبلغ 1.360.000 منات با نرخ ارز رسمی در آن زمان ، امکان پذیر است. برای سودآوری بیشتر آن برای شرکت. با این حال ، به منظور سرقت از اموال متعلق به Azerkhalcha OJSC در تبانی با سایر محققان ، این شرکت توسط یکی از شرکت های فعال در جمهوری فدرال آلمان تحت شرایط مالی سخت تر ، 5 میلیون و 314 هزار یورو (10 میلیون و 167) جریمه نقدی محکوم شد. AZN) و موفق به پرداخت یک میلیون و 800 هزار دانه (3 میلیون و 444 هزار روپیه) از حساب بانکی Azerkhalcha OJSC به حساب بانکی شرکت برای خرید خط تمیز کردن پشم به عنوان بخشی از قرارداد شد. اتلاف مال متعلق به JSC به مبلغ فقط 2 میلیون و 84 هزار منات سو susp ظن های منطقی وجود دارد که وی بارها از موقعیت خود سو ab استفاده کرده است.

در تاریخ 9 ژانویه 2021 ، مورادوف ویدادی آیدین اوغلو به موجب مواد 179.4 (سوisa استفاده ، به ویژه با خسارت زیاد) ، 308.2 (سو abuse استفاده از قدرت با عواقب سنگین) و 313 (جعل) قانون کیفری جمهوری آذربایجان متهم شد. طبق تصمیم دادگاه منطقه ، وی بازداشت شد.

در حال حاضر ، اداره کل مبارزه با فساد اداری در دادستانی کل به اقدامات عملیاتی و تحقیقاتی برای شناسایی افرادی که در هر نوع جرم دیگری توسط کارمندان Azerkhalcha OJSC مرتکب شده اند و همچنین جبران خسارت مادی شرکت ادامه می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>