وزیر خارجه روسیه: اتحاد “اوکوس” منجر به حذف هماهنگی جهانی می شود

وزیر خارجه روسیه: اتحاد “اوکوس” منجر به حذف هماهنگی جهانی می شود

[ad_1]

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه گفته است که کشورش برخلاف ایالات متحده هیچ تمایل ایدئولوژیکی در برخورد با شرکای سیاست خارجی ندارد.

همچنین بخوانیدروزنامه: بیش از 10 هزار شهروند چینی در مرز میانمار گرفتار شده اند

لاوروف در سخنرانی خود در شورای سیاست خارجی و دفاعی گفت که غرب فرمول های زیادی برای توسعه ابتکار خود برای نظم جهانی ارائه می دهد ، از جمله اینکه امروزه یکی از مدرن ترین روندها استراتژی های موسوم به هند و اقیانوس آرام است که توسط دولت تدوین شده است. ایالات متحده ، تجسم یافته از گروه چهارگانه و ایجاد بلوک طعم اخیر.

همه اینها با فرسایش اشکال جهانی در منطقه آسیا و اقیانوسیه مطابقت دارد. که در دهه های اخیر تحت حمایت ASEAN وجود داشته است. همه آنها بی هدف بودند. اما همه آنها بر اصل وحدت رویه تکیه کردند و همه در شرایط برابری و در نظر گرفتن متقابل منافع همه کشورهای اصلی این منطقه بدون استثنا شرکت کردند.

به گفته وزیر ، در حال حاضر گذار به چندقطبی شدن جهانی وجود دارد که برای سالهای طولانی طولانی و مستمر خواهد بود. “البته ، انتقال از یک مدل غرب محور به رهبری ایالات متحده به یک نظم جهانی دموکراتیک و باثبات تر طولانی مدت خواهد بود. در واقع ، احتمالاً برای همه روشن است.”
وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که زندگی بین المللی فراگیرتر شده است ، با توازن سنتی قدرت ، دیگر نمی توان مشکلات را به طور پایدار و قابل اعتماد حل کرد و به توازن منافع نیاز است.

استرالیا پیش از این با انگلستان و ایالات متحده در زمینه دفاعی و امنیتی “Ocos” همکاری کرده و خروج خود را از توافقنامه زیر دریایی ها به مبلغ 56 میلیارد یورو با شرکت فرانسوی “Naval Group” اعلام کرده است. در توافق با فرانسه تولید 12 زیردریایی تهاجمی باراکودا پیش بینی شده است.

وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لودریان تصمیم استرالیا برای نقض توافقنامه را “ضربه چاقو به کمر” توصیف کرد. فرانسه به طور موقت سفیر خود را از ایالات متحده برای رایزنی فراخواند.

اولین اجلاس مستقیم سران چهار کشور (استرالیا ، هند ، ژاپن و ایالات متحده) که شامل چهار کشور است ، هفته گذشته در کاخ سفید برگزار شد. موضوعات مورد بحث رهبران ایالتی شامل غلبه بر بیماری همه گیر کرونا و بهبود اقتصادی ، پروژه های زیربنایی ، مبارزه با تغییرات آب و هوا ، همکاری در فضا و فضای مجازی و مبادلات آموزشی بود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>