وزارت خارجه روسیه از سفیر ژاپن در مسکو خواست تا به اقدامات “غیر دوستانه” اعتراض کند

وزارت خارجه روسیه از سفیر ژاپن در مسکو خواست تا به اقدامات “غیر دوستانه” اعتراض کند

[ad_1]

روز دوشنبه ، 26 ژوئیه ، وزارت امور خارجه روسیه با دعوت سفیر ژاپن در مسکو Toyohisa Kozuki در اعتراض به اقدامات غیر دوستانه توکیو در زمینه ادعاهای ارضی ژاپن به روسیه ، خواستار اجرای یافته های ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و وزیر اسبق ژاپن شد. رئیس جمهور شینزو آبه برای بهبود روابط بین دو کشور.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای گفت: “ایگور مورگولوف ، معاون وزیر خارجه روسیه به شدت به طرف ژاپنی نسبت به اقدامات غیر دوستانه توكیو رسمی طی چند روز اخیر در زمینه ادعاهای ارضی ژاپن نسبت به كشور ما اعتراض كرد.”

در این بیانیه ذکر شده است که وزارت امور خارجه روسیه “از شرکا خواسته است که در روابط دو جانبه در یک خط مخرب قرار نگیرند و به اجرای توافقاتی که پیش از این بین رهبران منعقد شده بود ، برای ارتقا relations روابط روسیه و ژاپن به سطح کیفی جدید” از طریق توسعه جامع همکاری تجاری و اقتصادی ، سازماندهی اقدامات اعتماد سازی در زمینه امنیت و اتصال موقعیت ها در روابط بین الملل.

سخنگوی دیمیتری پسکوف ، رئیس جمهور روسیه ، در مورد اعتراض ژاپن ، ضمن بازدید از میخائیل میشوستین ، نخست وزیر روسیه ، در حالی که تأکید کرد که یک معاهده صلح بین روسیه و ژاپن می تواند به اختلافات ارضی پایان دهد ، ضمن بازدید از میخائیل میشوستین ، نخست وزیر روسیه از مناطق روسیه تأیید کرد.

امروز ، دوشنبه ، میخائیل گالوسین ، سفیر روسیه در ژاپن ، اعتراض ژاپن به سفر نخست وزیر روسیه به جزایر کوریل (روسیه شرقی) را غیر قابل قبول توصیف کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>