واکسن CoronaVac که در آذربایجان تجویز می شود ، تمام مراحل آزمایش را مطابق با استانداردهای لازم پشت سر گذاشته است.

واکسن CoronaVac که در آذربایجان تجویز می شود ، تمام مراحل آزمایش را مطابق با استانداردهای لازم پشت سر گذاشته است.

[ad_1]

مصاحبه سلطان ممدوف ، عضو کمیسیون بهداشت مجلس ملی با APA:

– واکسن COVID-19 در آذربایجان معرفی می شود. آیا فکر می کنید با استفاده از واکسن ها ویروس کرونا می تواند به طور کامل از زندگی ما محو شود؟

– واکسن ها م mostثرترین دارو در مبارزه با بیماری های همه گیر و همه گیر هستند. همانطور که می دانید در گذشته انواع بیماریهای عفونی از جمله سرخک ، اوریون ، سرخچه ، دیفتری ، فلج اطفال و سایر بیماریها به سرعت در سراسر جهان از جمله در کشور ما گسترش یافته و منجر به تلفات جانی می شود. امروزه ، آذربایجان یکی از کشورهای فاقد فلج اطفال است که در نتیجه استفاده منظم از واکسن ها مطابق با تقویم صورت می گیرد. علاوه بر این ، از مدت ها قبل دیفتری ، سرخچه ، اوریون و سرخک در آذربایجان ثبت شده است. این مسئله همیشه یکی از موضوعات اولویت دار کشور آذربایجان بوده است. توجه و پشتیبانی رئیس جمهور الهام علی اف و معاون اول رئیس جمهور مهریبان علیوا در طول سالهای ریاست جمهوری حیدر علی اف رهبر ملی کشورمان و در دوره بعد ، امکان جلوگیری از شیوع این بیماری ها در آذربایجان را فراهم کرد. بنابراین من فکر می کنم دلیل خوبی برای خوش بین بودن داریم. استفاده گسترده از واکسن های COVID-19 برای جلوگیری از شیوع ویروس بسیار مهم است. من فکر می کنم که شهروندان ما نیز باید به طور صحیح از روند حمایت و ارزیابی صحیح از اهمیت و هدف رویداد انجام شده توسط دولت حمایت کنند. هر شهروند باید برای محافظت از خود ، خانواده و بستگان خود علاقه مند به واکسیناسیون باشد. البته این انتخاب داوطلبانه مردم است. همانطور که می دانید ، یکی از اصول اصلی استراتژی واکسیناسیون آذربایجان علیه COVID-19 ، داوطلب شدن است. با این حال ، همانطور که گفتم ، موثرترین روش برای جلوگیری از بیماری های مرتبط با چنین عفونت های جمعی شناخته شده در پزشکی مدرن ، واکسیناسیون است. در عین حال ، رعایت برخی محدودیت ها و قوانین ، از جمله دستورالعمل های مربوط به حفظ فاصله فیزیکی ، استفاده از تجهیزات محافظتی پزشکی ، مدتی طول می کشد. پس از ایجاد ایمنی جمعی ، می توان اطمینان داشت که ویروس کرونا دیگر تهدیدی نیست.

– واکسن های CoronaVac که توسط شرکت چینی SinoVac تولید شده است ، در آذربایجان استفاده می شود. بعلاوه ، آیا برنامه هایی برای استفاده از واکسن در روسیه و سایر کشورهای غربی وجود دارد؟

– تاکنون 30 واکسن وارد فاز آزمایش بالینی شده اند و 7 واکسن در مرحله سوم بالینی در حال آزمایش هستند. اطلاعاتی در مورد واکسنهایی است که به طور مشترک توسط شرکتهای آلمانی و آمریکایی تهیه شده توسط روسیه تهیه و در انگلیس تولید شده اند. واکسن CoronaVac ، تولید شده توسط شرکت چینی Sinovac نیز شناخته شده است. این واکسن در آذربایجان نیز استفاده خواهد شد. CoronaVac ساده ترین دمای ذخیره سازی برای واکسن های ویروس کرونا است. تأیید شده است که واکسن حدود 92٪ موثر است ، که می تواند نتیجه نسبتاً بالایی در نظر گرفته شود. یکی از مزیت های اصلی آن آموزش غیرفعال آن است. همانطور که می دانید واکسن های غیرفعال ایمن تر به حساب می آیند. لازم به ذکر است که در طی تهیه واکسن ها ، علل عفونت با دو روش خنثی می شوند – میرایی ، یعنی. تضعیف عامل ایجاد کننده و غیرفعال شدن ، یعنی کشتن عامل ایجاد کننده. واکسنهای غیر فعال هنوز در جدول مندرج در طرح واکسیناسیون علیه بیماریهای مختلف در کشور ما استفاده می شوند. استفاده طولانی مدت از واکسنهای غیرفعال در آذربایجان بدون هیچ مشکلی زمینه ادعای ایمن بودن آنها را فراهم می کند. بگذارید اشاره کنم که واکسن زدن کار ساده ای نیست. با دستورالعمل های الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان و مهریبان علیوا معاون اول رئیس جمهور ، از روزهای اول مذاکرات با کشورها و شرکت های تولید کننده واکسن های همه گیر در حال انجام است. در نتیجه سیاست موفقیت آمیز خود ، آذربایجان در میان اولین کشورهایی است که این واکسن را معرفی کرده است. بدون شک ، تجربه بین المللی با واکسن های دیگر و نتایج استفاده از آنها به دقت کنترل می شود. نهادهای دولتی ذیربط دائماً این موضوع را رصد می کنند. در صورت لزوم و مناسب ، تصمیمی در مورد تهیه و تجویز سایر واکسن ها گرفته خواهد شد.

– گزارشاتی وجود دارد که مذاکرات مربوط به واکسن با سازمان GAVI انجام شده است. بحث در مورد این موضوع کجاست؟

– طبق توافقنامه امضا شده بین جمهوری آذربایجان و GAVI ، هنگام تولید واکسن مورد تأیید WHO و سازگار ، آذربایجان به همراه سایر کشورهای عضو این سازمان به زودی واکسن تأیید شده دریافت می کنند. طبق اطلاعات ، انتظار می رود واکسن های GAVI در ماه آوریل دریافت شوند. اما در شرایط فعلی زمان مهم است. از این منظر ، آذربایجان شرکت چینی Sinovac تصمیم به خرید واکسن CoronaVac گرفت. این واکسن به تدریج در بلغارستان وارد می شود. پیش از این اعلام شده بود که چین واکسن کافی برای واکسیناسیون 2 میلیون نفر دریافت می کند و 2 میلیون نفر دیگر نیز با همکاری پلت فرم COVAX واکسینه می شوند. ما تلاش می کنیم این بیماری را در اسرع وقت از بین ببریم ، این روند را در اسرع وقت شروع می کنیم. من معتقدم اقدامات انجام شده و اجرای صحیح استراتژی واکسیناسیون علیه COVID-19 به دستیابی به اهداف تعیین شده کمک می کند.

– آقای سلطان ، واکسن ها هنوز معرفی نشده اند ، اما گاهی اوقات اتهامات مربوط به خطر آنها در شبکه های اجتماعی پخش می شود. البته این موضوع مردم را نیز نگران می کند. این ادعاها چقدر معتبر هستند؟

– متأسفانه ، چنین مواردی وجود دارد. اول از همه ، من می خواهم یادآوری کنم که تاکنون هیچ واقعیتی در آذربایجان ثبت نشده است که هر واکسنی باعث مرگ شود. واکسیناسیون تنها راه موثر برای مبارزه با بیماری های همه گیر و همه گیر است. من می خواهم یک بار دیگر تأکید کنم که بسیاری از بیماری هایی که باعث مرگ جمعی در کشور ما می شوند در نتیجه واکسیناسیون به طور کامل از بین رفته اند. واکسن CoronaVac که در آذربایجان استفاده خواهد شد ، تمام مراحل آزمایش را مطابق با استانداردهای لازم پشت سر گذاشته است. افراد می توانند هنگام استفاده از واکسن ها برخی از ناراحتی ها را داشته باشند ، مانند تب ، سردرد و دردهای عضلانی. می خواهم تأکید کنم که دولت آذربایجان نسبت به سلامت شهروندان خود کاملاً حساس است. الهام علی اف ، رئیس جمهوری آذربایجان بارها تأکید کرده است که شهروند آذربایجانی در مرکز سیاست ما قرار دارد. در این راستا ، کشور ما اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از مردم ما انجام داده و خواهد گرفت. امروز ، آذربایجان یکی از اولین کشورهایی است که این واکسن را معرفی کرده است ، که یک بار دیگر نشان می دهد کشور ما چه مقدار در سلامت مردم ما نقش داشته است. رطوبت می دهد. بنابراین فکر نمی کنم هیچ دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد. با هم ، به لطف همبستگی و اتحاد مردم خود ، با پیروی از قوانین و دستورالعمل ها بر این مشکل فائق خواهیم آمد. یک بار دیگر ، من از شهروندان خود می خواهم تا از کارهایی که کشور ما در مبارزه با همه گیری انجام داده است حمایت کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>