واشنگتن 24 دیپلمات روسی را اخراج کرد

واشنگتن 24 دیپلمات روسی را اخراج کرد

[ad_1]

آناتولی آنتونوف ، سفیر روسیه در ایالات متحده ، امروز دوشنبه (2 اوت) تأیید کرد که ایالات متحده از 24 دیپلمات روسی خواسته است تا 3 سپتامبر این کشور را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری روسی (اسپوتنیک) ، این بیانیه حدود شش هفته پس از دیدار جو بایدن و ولادیمیر پوتین ، روسای جمهور آمریکا و روسیه در ژنو در اجلاس واقع بینانه ای صورت گرفت که در آن با بازگشت سفیران خود به مسکو و واشنگتن موافقت شد.

و (اسپوتنیک) به نقل از آنتونوف می گوید: “متأسفانه اوضاع به سمت بهتر تغییر نمی کند. نمایندگی های دیپلماتیک روسیه در ایالات متحده هنوز مجبورند تحت محدودیت های بی سابقه ای فعالیت کنند ، که با وجود اظهارات بایدن از سوی دولت در مورد نقش مهم دیپلماسی نه تنها بر جای خود باقی است بلکه تشدید می شود. “و آمادگی برای ایجاد روابط پایدار و قابل پیش بینی با طرف روسی با کشور ما ، حضور دیپلماتیک روسیه در آمریکا با ضربات مداوم روبرو است.”

سفیر روسیه در آمریکا در مورد این فشار بر نمایندگی دیپلماتیک روسیه ادامه داد و گفت: “همکاران آمریکایی در این کار پیگیر و خلاق می شوند (فشار) ، زیرا اخراج دیپلمات ها به بهانه ای انجام می شود که قابل حل نیست. در آن زمان ، همانطور که در دسامبر سال گذشته ، وزارت امور خارجه ایالات متحده به طور یکجانبه محدودیت سه ساله ای را برای دوره استخدام مقامات روسی در ایالات متحده تعیین کرد ، که تا آنجا که ما می دانیم در مورد سایر موارد صدق نمی کند کشور.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>