نتانیاهو قبل از رای گیری کنست برای شکستن ائتلاف دولت جدید با زمان رقابت می کند

نتانیاهو قبل از رای گیری کنست برای شکستن ائتلاف دولت جدید با زمان رقابت می کند

[ad_1]

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو ادامه می دهد. حرکات وی می تواند باعث انشعاب در ائتلاف شود که نزدیک به برکناری وی از قدرت است.

این در حالی است که تنش های جدی در صحنه سیاسی اتفاق می افتد و در این میان رئیس آژانس امنیت عمومی برای هشدار درباره “تشدید خطرناک سخنان خشن و التهابی” وارد عمل شد.

نتانیاهو معتقد است که این ائتلاف “یک دولت چپ خطرناک” خواهد بود. در حالیکه یامینا ، رهبر حزب ، یكی از اعضای ائتلاف ، از رئیس مجلس خواستار تعیین تاریخ رای اعتماد به دولت جدید در روز دوشنبه ، چهارشنبه شد ، بنت گفت: “شما باید برای منافع اسرائیل كار كنید ، نه نتانیاهو. “

نخست وزیر اسرائیل ، بنیامین نتانیاهو ، روز یکشنبه (6 ژوئن) ائتلاف تشکیل شده توسط یایر لاپید با دو حزب چپ ، دو حزب مرکزی و سه حزب راست ، از جمله یامینای راست افراطی و لیست عرب عربی را “چپ خطرناک” توصیف کرد. دولت بال ». “

نتانیاهو در آخرین تلاش خود برای شکستن ائتلاف سرعت می گیرد و به او امید می دهد که دوباره در قدرت بماند. این در حالی است که تنش ها در صحنه سیاسی افزایش می یابد ، در این میان ناداو آرگامان ، رئیس سرویس امنیت عمومی اسرائیل شین بت ، روز شنبه در مورد “تشدید خطرناک سخنان خشن و ملتهب” ، به ویژه در شبکه های اجتماعی ، هشدار داد.

آرگامان با بیان اینکه “این سخنان را بعضی از گروه ها یا افراد می توانند درک کنند که اجازه خشونت غیرقانونی را می دهد ، که ممکن است باعث جان برخی افراد شود”.

روزنامه های محلی اظهارات رئیس سرویس امنیت عمومی اسرائیل را هشداری به نتانیاهو می دانند ، وی در حال حاضر تلاش می کند تا نمایندگان را ترغیب کند به ائتلاف تحت رهبری مخالف خود لاپید اعتماد نکنند.

نتانیاهو در جلسه حزب راست گرای خود لیکود گفت: “هر خط مشکوکی بین انتقاد سیاسی و تحریک به خشونت وجود دارد.” هرگونه تحریک به خشونت. ” به گفته نتانیاهو ، او در معرض یک کارزار “بسیار بدتر” علیه او و خانواده اش قرار گرفت.

طرفداران نتانیاهو اخیراً تظاهراتی را در مقابل منازل اعضای حزب یامینا برای تحت فشار قرار دادن آنها برگزار کردند.

مبارزات خشن

بنت در یک مصاحبه تلویزیونی از نتانیاهو خواست که “ائتلاف” مبارزات “خشونت آمیز” خود علیه قانونگذاران راست را در ائتلاف جدید “متوقف” کند. وی گفت: “از یک سو انتقاد مشروع وجود دارد ، اما از سوی دیگر رفتار هشدار دهنده وجود دارد.”

بنت از رئیس پارلمان خواست دوشنبه ، چهارشنبه 9 ژوئن را به عنوان تاریخ رای اعتماد به دولت جدید تعیین کند.

بنت گفت: “ما متوجه می شویم که نتانیاهو برای به تعویق انداختن این رای برای یافتن مخالفان فشار می آورد ، اما شما باید در جهت منافع اسرائیل کار کنید نه نتانیاهو.”

کمیته امنیتی پارلمان اسرائیل اعلام کرده است که با توجه به “هشدار غیرمعمول” صادر شده توسط رئیس شین بت ، و آماده شدن برای پرچم ها ، روز دوشنبه در ساعت 9:00 صبح (06:00 به وقت گرینویچ) جلسه اضطراری برگزار می کند. راهپیمایی “، برنامه ریزی شده برای پنجشنبه در بیت المقدس شرقی ، که توسط چهره های راست افراطی فراخوانده شده است.

همچنین بخوانید وزیر خارجه اسرائیل از نتانیاهو خواستار نشست اضطراری درباره وضعیت حساس قدس شد[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>