ناتو: ما متعهد هستیم که از تولید هر یک از سلاح های هسته ای ایران جلوگیری کنیم

ناتو: ما متعهد هستیم که از تولید هر یک از سلاح های هسته ای ایران جلوگیری کنیم

[ad_1]

روز دوشنبه (14 ژوئن) ، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بر تعهد خود برای جلوگیری از تولید هرگونه سلاح هسته ای توسط ایران تأکید کرد و خاطرنشان کرد که آنچه را “سلاح استراتژیک سوریه” تعریف می کند “نظارت” می کند.

در بیانیه پایانی اتحاد پس از نشست سران کشورهای عضو در بروکسل ، آمده است: “ما متعهد هستیم که ایران سلاح هسته ای تولید نکند.”

در این بیانیه از “مباحث اساسی بین شرکت کنندگان در برنامه جامع اقدام مشترک (توافق هسته ای) و جداگانه با ایالات متحده برای دستیابی به بازگشت متقابل به پیروی از برجام بین ایالات متحده و ایران” استقبال شد.

این اتحاد تأکید کرد که “برای ایران ضروری است که جایی را برای این بحث ها حفظ کند و از هرگونه تشدید بیشتر جلوگیری کند.”

در این بیانیه آنچه را “حمایت ایران از نیروها و بازیگران غیر دولتی ، از جمله از طریق تأمین بودجه ، آموزش و گسترش فناوری موشكی و تسلیحاتی” توصیف كرد ، از تهران خواسته شد “تمام فعالیت های موشك بالستیك را كه با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازگار نیست ، به حالت تعلیق درآورد. و از اقدامات بی ثبات کننده خودداری کنید. ثبات و نقش سازنده در ارتقا stability ثبات منطقه ای و صلح.

لازم به ذکر است که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی سازمانی نظامی با عضویت 30 کشور است و ایالات متحده نقشی اساسی در کار اتحاد و تأمین اعتبار فعالیت های آن (ایالات متحده آمریکا ، فرانسه و انگلیس) دارد.

همچنین بخوانید

ناتو از روسیه می خواهد طبقه بندی ایالات متحده و جمهوری چک به عنوان کشورهای “غیر دوست” را پس بگیرد[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>