معاون وزیر دفاع ترکیه مرکز نظارت مشترک ترکیه و روسیه را اعلام کرد

معاون وزیر دفاع ترکیه مرکز نظارت مشترک ترکیه و روسیه را اعلام کرد

[ad_1]

مرکز نظارت بر آتش بس مشترک ترکیه و روسیه در تاریخ 10 نوامبر سال 2020 توافق نامه آتش بس بین آذربایجان ، ارمنستان و روسیه را امضا کرد. “

APA گزارش داد که یونس امره گاراوسمانوغلو معاون وزیر دفاع ترکیه این سخنان را در یک سخنرانی در مراسم افتتاح مرکز رصد مشترک ترکیه و روسیه در آغدم گفت.

وی گفت اگر امروز می توانیم در مورد صلح در منطقه ، از جمله افتتاح این مرکز صحبت کنیم ، به لطف تلاش ها و اراده سه رهبر – رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه این امکان وجود دارد.

معاون وزیر با بیان اینکه وقایع سالهای اخیر در سطح جهانی و منطقه ای بار دیگر اهمیت همکاری دو جانبه با روسیه و گفتگو در مورد موضوعات منطقه ای را نشان می دهد ، خاطرنشان کرد: “بارزترین نمونه این اقدامات گام های روسای جمهوری آذربایجان ، روسیه است. و ترکیه. همبستگی ما با آذربایجان و روسیه ، از نظر دو جانبه و منطقه ای ، برای صلح ، ثبات و توسعه در قفقاز بسیار ارزشمند است. روابط بین روسیه ، ترکیه و آذربایجان مبنای محکم و مطلوبی برای دستیابی به اهداف مشترک آینده دارد.

در این زمینه ، این مرکز بیش از آنچه در نگاه اول به نظر می رسد دارای اهمیت و معناداری است. ما خوشحالیم که این مرکز به موقع ساخته و افتتاح شد. ما معتقدیم که با سازماندهی آتش بس از طریق مرکز مشترک در تأمین ثبات سهیم خواهیم بود. ما ادامه این همکاری را در آینده مفید می دانیم. نیروهای ترکیه و روسیه برای تأمین صلح و ثبات در منطقه همکاری خواهند کرد.

Y. گاراوسمانوغلو همچنین از فعالیت مرکز نظارت مشترک تور-روسیه خبر داد که سایر شکایات و مشکلات را بررسی کرده و همچنین اقدامات لازم برای جلوگیری از نقض آتش بس را انجام خواهد داد.

وی ابراز اطمینان کرد که این همکاری بین ترکیه ، روسیه و آذربایجان باعث تقویت اعتماد متقابل ، روابط دوستانه و کمک به ایجاد حسن همجواری بین آذربایجان و ارمنستان خواهد شد.

وی گفت: “ما به عنوان ترکیه همچنان به همبستگی با برادران آذربایجانی خود ادامه می دهیم و امیدوارم این مرکز به ثبات منطقه کمک کند و این مرحله بدون مشکل به پایان برسد.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>