ما از ارمنستان می خواهیم که به اقدامات نظامی تحریک آمیز علیه آذربایجان پایان دهد

ما از ارمنستان می خواهیم که به اقدامات نظامی تحریک آمیز علیه آذربایجان پایان دهد

[ad_1]

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری ارمنستان در تاریخ 9 ژانویه 2021 را کاملاً بی اساس می داند و ادعاهای مندرج در این بیانیه را رد می کند.

سرویس مطبوعاتی وزارت امور خارجه به APA گفت.

“در نتیجه یک عملیات مشترک انجام شده توسط سرویس امنیت دولتی و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ، گروهی متشکل از 62 تروریست خرابکار ارمنی ، که به طور هدفمند در ارمنستان در مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان مستقر بودند ، بازداشت و برای تحقیقات تحویل داده شدند.

همه بازداشت شدگان توسط منطقه ارامنه شیراک برای خدمت در نیروهای مسلح ارمنستان احضار شدند و برای انجام اقدامات خرابکارانه و تروریسم علیه اعضای نیروهای مسلح آن و مردم غیرنظامی به قلمرو جمهوری آذربایجان فرستاده شدند.

تحقیقات نشان داد که اعضای گروه تروریستی- خرابکارانه ارمنستان پس از لازم الاجرا شدن آتش بس با امضای روسای جمهوری جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه و نخست وزیر ارمنستان ، در تاریخ 26 نوامبر سال 2020 به آذربایجان اعزام شدند.

این گروه با انجام اقدامات تروریستی علیه سربازان و غیرنظامیان آذربایجانی ، اعضای نیروهای مسلح و غیرنظامیان آذربایجان را کشته و زخمی کرد.

از آنجا که اعضای گروه خرابکاری پس از آتش بس برای انجام خرابکاری و فعالیت های تروریستی به آذربایجان اعزام شدند ، طبق قوانین بین المللی بشردوستانه اسیر جنگی محسوب نمی شوند و طبق قوانین کیفری جمهوری آذربایجان مسئولیت دارند.

این فعالیت تحریک آمیز هدفمند طرف ارمنی نقض فاحش قوانین بین المللی ، حقوق بشردوستانه بین المللی و اعلامیه سه جانبه و همچنین ادامه آشکار سیاست تهاجمی این کشور علیه حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان است.

جمهوری آذربایجان مسئول تعهدات ناشی از اعلامیه سه جانبه ای است که توسط قوانین بین المللی تنظیم و در تاریخ 10 نوامبر امضا شده است و به طور کامل این تعهدات را انجام می دهد. در همان زمان ، طرف آذربایجانی از ارمنستان می خواهد به تعهدات خود در بیانیه سه جانبه ، رعایت آتش بس و پایان اقدامات تحریک آمیز نظامی علیه آذربایجان عمل کند. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>