لیلا عبدالله یوا در مورد تهدید سفیر آذربایجان به آمریکا توسط نیروهای رادیکال ارمنی اظهار نظر کرد

لیلا عبدالله یوا در مورد تهدید سفیر آذربایجان به آمریکا توسط نیروهای رادیکال ارمنی اظهار نظر کرد

[ad_1]

“متاسفانه ، این اولین بار نیست که ما با اقدامات جنایتکارانه عناصر رادیکال ارمنستان بر اساس نفرت از دیپلمات های آذربایجانی و همچنین اعضای جامعه آذربایجان در این کشورها روبرو می شویم. می خواهم یادآوری کنم که در ژوئیه سال گذشته ، نیروهای رادیکال ارمنی اقدامات تحریک آمیز بسیار تهاجمی علیه معترضان صلح طلب آذربایجان در کشورهای خارجی از جمله ایالات متحده و همچنین نمایندگی های دیپلماتیک ما انجام دادند.

APA گزارش داد که لیلا عبدالله یوا ، رئیس سرویس مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان ، در اظهار نظر در مورد آغاز یک کارزار توسط نیروهای تندرو ارمنستان با هدف قرار دادن سفارت آذربایجان در ایالات متحده و سفیر الین سلیمان اف ، پر از نفرت و تهدید ، این سخنان را بیان کرد.

ال. عبدولایوا افزود كه ، البته ، ما چنین اقدامات را شدیداً محكوم می كنیم و انتظار داریم كه آژانس های مسئول جلوگیری از چنین تحریكاتی در كشورهای مربوطه مسئولیت كامل اقدامات خود را به عهده بگیرند:

“همانطور که می دانید ، طبق کنوانسیون 1961 وین در مورد روابط دیپلماتیک ، کشور میزبان مسئولیت جلوگیری از هرگونه حمله به یک دیپلمات ، هویت ، آزادی و افتخار او را دارد.

می خواهم تأکید کنم که چنین اقدامات ارامنه تندرو در کشورهای خارجی نشان می دهد که این افراد علاقه ای به برقراری صلح و امنیت در منطقه ما ، در همزیستی مردم ندارند. اقدامات آنها فقط در خدمت ایجاد نفرت و دشمنی بین المللی است. این یک بار دیگر نشان می دهد که چنین عناصر ارمنی در کشورهای خارجی به فکر رونق آینده ارمنستان یا مردم ارمنستان نیستند..

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>