لیبرمن: نتانیاهو “ثبات روحی خود را از دست داد”

لیبرمن: نتانیاهو “ثبات روحی خود را از دست داد”

[ad_1]

وزیر دفاع پیشین اسرائیل ، آویگدرو لیبرمن ، رهبر حزب راست گرای سکولار اسرائیل بیتاینو ، گفت که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر ، ثبات روحی خود را از دست داده است.

لیبرمن به نقل از کانال اسرائیلی کن گفت: “من فیلم های اخیر نتانیاهو را تماشا کردم و مشخص نیست که این فرد از نظر روانی صد در صد سالم است.”

وی افزود: من مطمئن نیستم که او صلاحیت پست نخست وزیری را داشته باشد ، حداقل این مرد ثبات روحی خود را از دست داده است.

روز یکشنبه ، نتانیاهو نفتعلی بنت ، رهبر حزب یامینا را به نقض وعده های خود و جنگیدن برای یک دولت چپ گرا بعداً نخست وزیر متهم کرد.

نتانیاهو ادعا می کند که مخالفان او متحد شده اند زیرا آنها می دانند که در صورت برگزاری انتخابات زودهنگام جدید او آنها را شکست خواهد داد.

نتایج بیست و چهارمین انتخابات قانونگذاری کنست در تاریخ اسرائیل در مارس گذشته نتایج غیرقابل قانع کننده ای را برای صحنه سیاسی نشان داد و حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو با 30 کرسی در کنست اکثریت را به دست آورد ، اما وی از سهمیه موجود در کنگره کناره گیری کرد. در اختیار داشتن حزب در انتخابات قبلی ، که بالغ بر 36 کرسی بود.

علاوه بر این ، بلوک جناح راست به رهبری نتانیاهو ، همراه با ائتلاف یامنا به رهبری نفتالی بنت ، نتوانستند به “عدد طلایی” 61 کرسی در مقایسه با بلوک بدون نتانیاهو برسند و به این تعداد برسند ، اما احزاب او از سیاسی مختلف حمایت می کنند ایده ها.

توزیع بلوک برای بلوک نتانیاهو 52 کرسی است ، در حالی که برای بلوک بدون نتانیاهو 57 کرسی ، برای ائتلاف یامینا 7 کرسی و برای فهرست کشورهای عربی به رهبری منصور عباس 4 کرسی است.

در 23 مارس ، اسرائیل چهارمین دوره قانونگذاری خود را طی دو سال پس از سه انتخابات متوالی گذشته ، در 9 آوریل 2019 ، 17 سپتامبر همان سال و 2 مارس سال گذشته برگزار کرد.

همچنین بخوانید: نفتالی بنت … “تهیه کننده جدید سلطنتی” در راه رسیدن به پادشاه اسرائیل[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>