قرارداد ساخت نیروگاه گونش در آذربایجان می تواند تا مارس امضا شود

قرارداد ساخت نیروگاه گونش در آذربایجان می تواند تا مارس امضا شود

[ad_1]

قراردادهای مربوط به ساخت نیروگاه خورشیدی در آذربایجان با مصدر از امارات متحده عربی تا مارس امضا می شود.

APA-Economics گزارش داده است که پرویز شهبازوف ، وزیر انرژی ، این را در جلسه ای به ریاست الهام علی اف رئیس جمهور درباره نتایج سال 2020 گفت.

به گفته وی ، در حال حاضر قراردادهایی با شرکت سعودی ACWA Power برای احداث یک نیروگاه بادی 240 مگاواتی منعقد شده است تا وظیفه افزایش سهم انرژی های تجدید پذیر در ظرفیت نصب شده کشور را به 30 درصد برساند. هزینه این پروژه براساس سرمایه گذاری خارجی سالانه 200 میلیون دلار خواهد بود. متر مکعب گاز صرفه جویی خواهد شد.

وی گفت: “پروژه بعدی ، پروژه گونش ، همراه با مصدر از امارات متحده عربی ، باید تا اول مارس سال جاری به اتمام برسد و كار در حال انجام است.”

اواخر سال گذشته ، وزارت انرژی و آزرنرژی OJSC و ACWA Power پادشاهی عربستان سعودی “توافق نامه سرمایه گذاری” ، “توافق نامه خرید انرژی” و “توافق نامه اتصال انتقال” را برای پروژه نیروگاه بادی 240 مگاواتی امضا کردند. .

لازم به ذکر است که در تاریخ 9 ژانویه سال 2020 ، وزارت انرژی آذربایجان و ACWA Power و مصدر مراسم امضای توافق نامه های اجرایی اجرای پروژه های آزمایشی انرژی های تجدیدپذیر را امضا کردند.

طبق توافق ها ، پروژه های آزمایشی برای ساخت نیروگاه های بادی 240 مگاواتی و ماسدار با نیروگاه های خورشیدی 200 مگاواتی با ACWA Power اجرا می شود. در کل حدود 1.4 میلیارد دلار در سال برای پروژه های بادی و خورشیدی هزینه می شود. کیلووات ساعت برق پیش بینی شده است.

لازم به ذکر است که ACWA Power در حال حاضر 8000 مگاوات برق در سراسر جهان تولید می کند که ظرفیت کل آن 30200 مگاوات برق و 45 میلیارد کیلووات ساعت برق است. او یک سبد سرمایه گذاری به مبلغ USD دارد. در حال حاضر مصدر دارای سبد تولید 4000 مگاوات در زمینه انرژی های تجدیدپذیر است و 8.5 میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری کرده است. یک میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>