عضو Likud: نتانیاهو فقط روی کاغذ نخست وزیر شد و هیچ تصمیمی نمی گیرد

عضو Likud: نتانیاهو فقط روی کاغذ نخست وزیر شد و هیچ تصمیمی نمی گیرد

[ad_1]

دیوید بیتان ، Likud MC سابق و نزدیک به نخست وزیر بنیامین نتانیاهو ، گفت که نتانیاهو دیگر به طور موثر در اسرائیل حکومت نمی کند.

دیوید بیتان گفت: “در واقع ، رهبران امنیتی هیچ محاسبه ای برای نتانیاهو انجام نمی دهند ، زیرا آنها معتقدند که او استعفا می دهد زیرا او فقط روی کاغذ نخست وزیر است.”

وی افزود: “طبق گفته کانال 12 ، مقامات ، از جمله وزیر دفاع بنی گانز ، تصمیمات خود را می گیرند … نتانیاهو هیچ تصمیمی نمی گیرد.”

و یایر لاپید رهبر مخالف رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته اعلام کرد که با توجه به حکمی که رئیس جمهور مستعفی اسرائیل ، رووین ریولین ، که زمینه را برای پایان نخست وزیری بنیامین نتانیاهو فراهم کرد ، قادر به تشکیل دولت جدید اسرائیل است.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو ، که حزبش در آخرین انتخابات کنست اکثریت را به دست آورد ، با حمایت حداقل 61 عضو کنست نتوانست به یک ائتلاف حاکم برسد ، و این باعث می شود که رهبر حزب مخالف ، لاپید در 5 مه ، یک دوره حکومتی را به دست آورد.

نتایج بیست و چهارمین انتخابات قانونگذاری کنست در تاریخ اسرائیل در مارس گذشته نتایج غیرقابل قانع کننده ای را برای صحنه سیاسی نشان داد و حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو با 30 کرسی در کنست اکثریت را به دست آورد ، اما وی از سهمیه موجود در کنگره کناره گیری کرد. در اختیار داشتن حزب در انتخابات قبلی ، که بالغ بر 36 کرسی بود.

بلوک جناح راست به رهبری نتانیاهو ، به همراه ائتلاف یامنا به رهبری نفتالی بنت در مقایسه با بلوک “بدون نتانیاهو” که به آن تعداد رسید ، نتوانستند به “عدد طلایی” 61 کرسی برسند ، اما احزاب او از سیاست های مختلف سیاسی حمایت می کنند ایده ها.

توزیع بلوک برای بلوک نتانیاهو 52 کرسی است ، در حالی که برای بلوک بدون نتانیاهو 57 کرسی ، برای ائتلاف یامینا 7 کرسی و برای لیست کشورهای عربی به رهبری منصور عباس 4 کرسی است.

در 23 مارس ، اسرائیل پس از سه انتخابات متوالی اخیر ، در 9 آوریل 2019 ، 17 سپتامبر همان سال و 2 مارس سال گذشته چهارمین دوره قانونگذاری خود را طی دو سال برگزار کرد.

همچنین بخوانید: سخنگوی کنست اسرائیل: رای گیری درباره دولت جدید در 14 ژوئن برگزار می شود[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>