“طی 17 سال گذشته ، بیش از 750 بیمارستان یا بازسازی شده اند یا مورد بازسازی قرار گرفته اند.”

“طی 17 سال گذشته ، بیش از 750 بیمارستان یا بازسازی شده اند یا مورد بازسازی قرار گرفته اند.”

[ad_1]

وی گفت: “من فکر می کنم تقریباً تمام شده است.” زیرا بیمارستان ها در تمام مناطق کشور ما فعالیت می کنند. “

APA گزارش داد كه الهام علی اف رئیس جمهور این را در مصاحبه با تلویزیون آذربایجان در پاسخ به این س whetherال كه آیا اجرای برنامه ای برای ساخت بیمارستان با تمام استانداردهای مدرن در تمام مناطق آذربایجان ادامه دارد ، گفت:

رئیس جمهور گفت بیش از 750 بیمارستان در 17 سال گذشته بازسازی یا تعمیر شده اند. پس از آن ، البته ، ما در مرحله اول اقدامات بعدی را برای بهبود سیستم بهداشت و بهبود کیفیت خدمات پزشکی ، به ویژه در دوره فعلی ، انجام خواهیم داد.

رئیس دولت با بیان اینکه وظیفه اصلی ایجاد و نوسازی پایگاه مادی و فنی سیستم بهداشت است ، خاطرنشان کرد: به یاد دارم بعد از اینکه به عنوان رئیس جمهور در سال 2004 انتخاب شدم ، گفتم که باید طلای سیاه را به سرمایه انسانی تبدیل کنیم. راستش را بخواهید ، در آن زمان حجم طلای سیاه ما چندان زیاد نبود ، خط لوله باکو-تفلیس-جیحان هنوز ساخته نشده بود ، اما ما قبلاً می توانستیم همه این کارها را پیش بینی کنیم. ما می دانستیم که یک دوره تولید بزرگ نفت در انتظار ما است. بنابراین ، وظیفه اصلی من هدایت درآمد نفت به سمت سرمایه انسانی بود. همانطور که گفتم ، این کار قبلاً انجام شده است. “

رئیس جمهور با بیان اینکه در همه مناطق بیمارستان های پیشرفته ، کلینیک ها و مراکز تشخیصی وجود دارد ، گفت: “اگر ما به این مهم نمی رسیدیم ، در سال های اخیر 5 میلیون نفر هر ساله نمی توانستند تحت معاینات پزشکی قرار بگیرند. من فکر می کنم این نیز یک موفقیت بزرگ است. از آنجا که بیش از 100 نفر دارم – شاید بیشتر ، الان به یاد ندارم – وقتی بیمارستان را باز کردم ، بارها توجه شهروندان را به این موضوع جلب کردم که همه باید سالی یکبار معاینه شوند. دیگر نمی گویم ، دیگر نیازی به آن نیست. زیرا مجاز است و چندین سال است که روند تحقیقات گسترده ادامه دارد. باز هم می گویم که معاینه پزشکی 5 میلیون نفر با هزینه دولت – نیمی از جمعیت کشور – به منابع سازمانی و مالی زیادی نیاز دارد. آذربایجان یکی از معدود کشورهایی است که این طرح را پیشنهاد و اجرا کرده است. در همان زمان ، همانطور که می دانید ، ما اکنون به یک سیستم بیمه درمانی اجباری رفته ایم. این انتقال نیز به صورت مرحله ای حل شده است. اجرای پروژه های آزمایشی اطلاعات اولیه را به ما داد و بسیار مثبت بود. در هر دو شهر تحت پوشش طرح های آزمایشی ، کیفیت خدمات پزشکی بهبود یافته است ، در حالی که رضایت شهروندان زیاد است. به همین دلیل ما قبلاً به این سیستم روی آورده ایم. بدون صندوق بیمارستان مدرن امکان انتقال به آن وجود ندارد. به عبارت دیگر ، ما همه کارها را به طور مداوم انجام می دهیم و احتمالاً طی 1-2 سال آینده ساخت بیمارستان های بزرگ متوقف شده و اقدامات بیشتری برای بهبود و نوسازی سیستم بهداشت و درمان انجام خواهد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>