طالبان یک زن پلیس باردار را در مقابل چشم خانواده اش کشتند

طالبان یک زن پلیس باردار را در مقابل چشم خانواده اش کشتند

[ad_1]

به نظر می رسد اتهامات طالبان با کنار گذاشتن تمام شیوه های گذشته و مواضع سخت علیه زنان ، این فقط یک دروغ و تلاش رقت انگیز برای جلوه دادن موقعیت وی در مقابل جامعه بین المللی است.

دیروز ، یکشنبه ، رادیو بی بی سی گزارش داد که طالبان یک زن پلیس افغان باردار را در مرکز ولایت فیروزکوه در مقابل چشمان خانواده اش کشته اند.

بی بی سی اعلام کرد که تأیید جزئیات این گزارش دشوار است زیرا شاهدان عینی از سرکوب طالبان می ترسیدند ، اما سه منبع ناشناس در گزارشات رسانه های محلی خود گفتند که افسر بن بانو نیگار در جلوی چشم همسر و فرزندانش مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. خویشاوندان عکس هایی را نشان می دهند که نشان می دهد خون روی دیوار در گوشه اتاق پراکنده شده است و چهره ای به شدت ناهنجار است.

خانواده می گویند نیگار ، که در زندان محلی کار می کرد ، هشت ماهه باردار است.

بستگان گفتند سه فرد مسلح روز شنبه به خانه رسیدند و قبل از دستبند زدن به اعضای خانواده آن را بازرسی کردند.

یک شاهدان عینی افزود که صدای مهاجمان به زبان عربی شنیده شد.

یک فعال حقوق مدنی افغان به نام حسن حکیمی روز یکشنبه این خبر را در رسانه های آلمانی تأیید کرد.

حکیمی افزود: “ما نگران زنانی بودیم که در پلیس ، در خانه امن و در اداره زنان کار می کردند. طالبان چندین بار به آنها هشدار داد.”

ذبیح الله مجاهد ، سخنگوی طالبان ، گزارش بی بی سی را تکذیب کرد و گفت هیچ طالبی در این قتل دخیل نبوده و خاطرنشان کرد که نیجر به دلیل “خصومت شخصی یا چیز دیگری” کشته شده است.

مجاهد گفت: “ما از این رویداد مطلع هستیم و به شما اطمینان می دهم که طالبان او را نکشته اند و تحقیقات ما در جریان است.”

بی بی سی در گزارشی اعلام کرد که طالبان قول داده اند نسبت به رژیم زن ستیزانه قبلی خود به زنان احترام بیشتری بگذارند ، اما روز شنبه راهزنان طالبان با استفاده از خشونت تظاهرات حقوق زنان در کابل را با شلیک گاز اشک آور ، اسپری فلفل و شلیک به سوی معترضان مختل کردند. به سعی کنید از پل کاخ ریاست جمهوری عبور کنید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>