طالبان با تکیه بر تریاک ، سیستم اقتصادی خود را در افغانستان می سازند

طالبان با تکیه بر تریاک ، سیستم اقتصادی خود را در افغانستان می سازند

[ad_1]

بهبود طالبان پس از آنکه افغانستان با زور بر روی زمین تحمیل شد و اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان را مجبور به کناره گیری و فرار کرد ، کنترل افغانستان را در دست بگیرید.

همچنین بخوانید: طالبان تولید مواد مخدر در افغانستان را ممنوع کرده است

و با صعود طالبان در راس صحنه سیاسی در افغانستان ، بسیاری از کارشناسان شروع به طرح س questionsالاتی در مورد سیستم اقتصادی کرده اند که جنبش برای ادامه کنترل امور دنبال خواهد کرد.

اسکای نیوز گزارش داد که طالبان می توانند به سیستم اقتصادی کشور تکیه کنند افغانستان بر اساس تریاک و فلز لیتیوم.

وی افزود که افغانستان یکی از کشورهایی است که دارای مقادیر زیادی تریاک برای صادرات است و بنابراین می تواند یک ابزار اقتصادی مهم در دست جنبش باشد.

او گفت که صادرات تریاک ، که افغانستان دریافت نمی کند ، می تواند به 1.2 میلیارد دلار در سال برسد.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد ، در سال 2017 ، کشاورزان افغان بیش از 9 هزار و 900 تن این دارو را به ارزش 1.4 میلیارد دلار فروختند.

وی افزود که این رقم 7 درصد از کل تولید ناخالص داخلی را نشان می دهد که در صورت محاسبه مصرف داخلی می تواند به 6.6 میلیارد دلار برسد.

وی خاطرنشان کرد که طالبان از فروش تریاک بین سال های 2018 تا 2019 400 میلیون دلار از مواد مخدر به دست آورده اند.

در حالی که یکی از گزارش های آمریکایی می گوید که جنبش طالبان در ماه مه 2021 60 درصد از درآمد سالانه خود را از مواد مخدر جمع آوری کرد.

اسکای نیوز همچنین اشاره کرد که فلز لیتیوم همچنین می تواند منبع درآمد طالبان باشد ، زیرا افغانستان مالک بیشتر آن است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>