سلامت جهانی: یک کمیسیون بین المللی متشکل از متخصصان برای مقابله با شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام

سلامت جهانی: یک کمیسیون بین المللی متشکل از متخصصان برای مقابله با شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام

[ad_1]

دکتر تادروس آدنوم ، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی ، از راه اندازی یک پانل سطح بالا از متخصصان تحت عنوان (یک سلامت) با مشارکت سازمان بهداشت ، سازمان غذا و کشاورزی (فائو) ، جهانی خبر داد. سازمان بهداشت حیوانات و برنامه محیط زیست سازمان ملل برای بهبود درک چگونگی ظهور و گسترش بیماری ها علاوه بر محافظت از جهان در برابر همه گیری های آینده ، مانند بیماری همه گیر تاج و تخت.

بیشتر بخوانید: Global Health نگران افزایش موارد تاج است

امروز ، پنجشنبه ، در یک کنفرانس خبری در ژنو ، تادروس گفت که هیئت مدیره توصیه های خود را به سازمان ها برای تهیه یک برنامه اقدام جهانی بلند مدت برای جلوگیری از بیماری هایی مانند آنفولانزای مرغی ، ابولا ، زیکا و احتمالاً کرونا ، به ویژه پس از حدود سه چهارم ارائه می دهد. بیماریهای عفونی در حال ظهور از حیوانات نشأت می گیرند.

سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد که اولین گامهای اصلی کمیته شامل تجزیه و تحلیل منظم دانش علمی در مورد عوامل منجر به انتقال بیماریهای حیوانی به انسان و بالعکس ، و همچنین ایجاد چارچوبهایی برای ارزیابی ریسک و نظارت و شناسایی شکافهای ظرفیت ، و همچنین هماهنگی در مورد اقدامات پیشگیری و آماده سازی شیوع بیماری مشترک انسان و دام.

این سازمان گفت: این کمیته تأثیر فعالیتهای انسانی را بر محیط زیست ، زیستگاههای حیات وحش بررسی می کند و شامل مناطقی مانند تولید و توزیع مواد غذایی ، توسعه زیرساخت ها ، سفر و تجارت بین المللی ، فعالیت هایی است که منجر به از بین رفتن تنوع زیستی و تغییرات آب و هوایی می شود همچنین فعالیتهایی که فشارهای فزاینده ای بر منابع طبیعی وارد می کنند ، همه اینها می تواند منجر به ظهور بیماری های مشترک بین انسان و دام شود.

قابل ذکر است که شروع کار این کمیته از تعهد WHO به مجمع صلح پاریس در نوامبر گذشته و با حمایت فرانسه و آلمان است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>