“سرزمینهای آزاد شده دارای پتانسیل انرژی زیادی هستند”

“سرزمینهای آزاد شده دارای پتانسیل انرژی زیادی هستند”

[ad_1]

زمین های تخلیه شده دارای پتانسیل انرژی زیادی هستند.

APA-Economics گزارش داد كه الهام علی اف رئیس جمهور این سخنان را در جلسه ای به نتایج سال 2020 گفت.

“من می خواهم از ابتدا بگویم که من دوست دارم مناطق آزاد شده را به عنوان یک منطقه انرژی سبز ببینم. فرصت های کافی وجود دارد. ابتدا نیروگاه های برق آبی که در نیروگاه های آبی هودافارین و ملادا کولا ساخته می شوند دارای پتانسیل انرژی زیادی هستند. هنگامی که این ایستگاه ها شروع به کار می کنند ، ظرفیت انرژی ما بیش از 100 مگاوات خواهد بود. همزمان موضوع تأسیس نیروگاه های برق آبی در مناطق کالباجار و لاچین در دستور کار قرار گرفته است. رئیس جمهور گفت: “هنگامی که دشمن منفور این سرزمین ها را ترک کرد ، همه نیروگاه های برق آبی ما را نابود کرد.”

به گفته رئیس جمهور ، 13 نیروگاه برق آبی توسط ارامنه تخریب شد. این ایستگاه ها بازسازی می شوند. برای این منظور ، بودجه باید در برنامه توان بخشی سرزمینی تخصیص یابد.

“کارشناسان باید به زمین نگاه کنند و پیشنهادهایی ارائه دهند. البته توالی زمان راه اندازی این ایستگاه ها باید مشخص شود. زیرا در آنجا هنوز جمعیتی وجود ندارد. راه اندازی این ایستگاه ها باید با بازگشت جمعیت و از سرگیری فعالیت اقتصادی و صنعتی همراه باشد. اما این کار باید اکنون انجام شود. وی گفت: “تمام این منطقه به عنوان منطقه انرژی سبز برای جهانیان نمونه خواهد بود.”

وی افزود که در عین حال باید از مدرن ترین فن آوری ها ، از نظر اقتصادی با صرفه ترین فناوری ها ، فن آوری های صرفه جویی در انرژی و انرژی های سبز – آب ، باد ، انرژی خورشیدی – استفاده شود.

“با توجه به اینکه علاقه زیادی به انرژی از طریق منابع تجدیدپذیر وجود دارد ، پروژه های مورد بحث در سال گذشته در حال اجرا هستند. ساخت یک نیروگاه بادی 240 مگاواتی در حال انجام است و یک سرمایه گذار خارجی این کارخانه را با پول خودش احداث می کند. پروژه دیگر نیروگاه خورشیدی 200 مگاواتی است. با این حساب ، ما باید سرمایه گذاران خارجی را به سرزمین های آزاد شده جذب کنیم. زیرا امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ چند ملیتی آماده سرمایه گذاری در این زمینه هستند. وی گفت: “شاید حدود 10 شرکت علاقه مند باشند و تمرکز اصلی باید روی زمین های خالی باشد.” علی اف اشاره کرد.

رئیس جمهور تأکید کرد که آذربایجان در حال تقویت پتانسیل انرژی خود است. نیروگاه Gobu با ظرفیت بیش از 300 مگاوات در حال حاضر در دست ساخت است که باعث تقویت توان انرژی کشور خواهد شد.

“در سرزمین های آزاد شده ، باید یک سیستم انرژی ایجاد شود که مطابق با مدرن ترین استانداردها باشد. دستور داده شده است که در حال حاضر دو خط در مورد Shusha گذاشته شده است ، یکی توسط Azerenergy و دیگری توسط Azerishig. البته باید سریع انجامش دهیم. زیرا در حال حاضر فقط ژنراتورها در شوش کار می کنند. اما در همه سرزمین های آزاد شده ، باید یک سیستم انرژی بهم پیوسته ایجاد شود که در سیستم انرژی ما ادغام شده باشد “.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>