سازمان ملل: حملات و بازداشت کارگران بشردوستانه در Tigrei ادامه دارد

سازمان ملل: حملات و بازداشت کارگران بشردوستانه در Tigrei ادامه دارد

[ad_1]

سازمان ملل متحد می گوید اقدامات تضعیف جنبش بشردوستانه در منطقه Tigrei در اتیوپی و حمله به کارگران بشردوستانه و بازداشت آنها و همچنین گزارش هایی در مورد غارت و مصادره دارایی های بشردوستانه و تجهیزات مورد نیاز طرفین درگیری در منطقه ادامه دارد.

سخنگوی سازمان ملل ، استفان دوژاریک افزود که انسداد جنبش بشردوستانه ، بازجویی ها ، حملات و بازداشت کارگران بشردوستانه در ایستگاه های بازرسی نظامی در منطقه تیگره در اتیوپی همچنان ادامه دارد.

یک سند داخلی سازمان ملل متحد که روز چهارشنبه توسط رویترز مشاهده شده نشان می دهد که تجزیه و تحلیل منتشر نشده توسط آژانس های سازمان ملل و گروه های امدادی تخمین می زند که حدود 350،000 نفر در منطقه ناآرام تیگره در اتیوپی گرسنگی می کشند.

بر اساس یادداشت های نشست روز دوشنبه کمیته دائمی بین دپارتمانی ، که شامل روسای حداقل 18 سازمان ، برخی از سازمان های مرتبط با انگلستان است ، دولت اتیوپی در مورد تجزیه و تحلیل IPC تردید دارد. ملل

“در مورد خطر قحطی ، اشاره شد که دولت اتیوپی نسبت به ارقام مندرج در تجزیه و تحلیل IPC منتشر نشده بدبین است ، به ویژه این عقیده که تقریباً 350،000 نفر در Tigrei در مرحله پنج قحطی زندگی می کنند.” در سند 7 ژوئن گفت. با طبقه بندی

وی افزود: این تحلیل که به گفته دیپلمات ها می تواند از اوایل روز پنجشنبه منتشر شود ، نتیجه گرفت که میلیون ها نفر در Tigrei برای جلوگیری از گرسنگی بیشتر به مواد غذایی فوری و حمایت از کشاورزی و معیشت نیاز دارند.

مارک لوکاک ، رئیس کمک های سازمان ملل ، ریاست کمیته ای را بر عهده دارد که شامل صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) ، برنامه جهانی غذا ، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ، سازمان بهداشت جهانی و کمیته بین المللی صلیب سرخ است.

یک دیپلمات ارشد اتیوپیایی در نیویورک ، که خواست نامش فاش نشود ، تایید کرد که دولت نسبت به تجزیه و تحلیل بدبین است ، روش تحقیق را زیر سوال می برد و طبقه بندی را به عدم شفافیت و مشاوره ناکافی با مقامات مربوطه متهم کرد.

کارگروه اضطراری دولت اتیوپی در مورد تیگرئی ، کابینه نخست وزیر ابی احمد و وزارت امور خارجه به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

سفارت اتیوپی در لندن روز شنبه در بیانیه ای گفت كه دولت “مسئولیت پایان دادن به درد و رنج فعلی مردم Tigrayan را بسیار جدی می پذیرد و تاكنون تلاش های بی وقفه ای برای رفع كامل نیازهای بشردوستانه در زمین با هماهنگی با شرکای داخلی و بین المللی انجام داده است. “

در دهه گذشته قحطی دو بار اعلام شده است ، یکی در سومالی در سال 2011 و دیگری در سودان جنوبی در سال 2017 ، که طبق طبقه بندی یکپارچه مراحل امنیت غذایی (IPC) ، این امر اعلام شده است. آژانس های سازمان ملل ، گروه های امدادی ، دولت ها و سایر ذینفعان از این طبقه بندی برای همکاری در تعیین شدت ناامنی غذایی استفاده می کنند.

در ماه نوامبر نبردها در Tigrei بین نیروهای دولتی و جبهه مردمی برای آزادی Tigrei ، حزب حاکم منطقه آغاز شد. نیروهای همسایه اریتره در حمایت از دولت اتیوپی در درگیری مداخله کرده اند.

خشونت در Tigray باعث کشته شدن هزاران نفر و آواره کردن بیش از دو میلیون نفر در منطقه کوهستانی ، جایی که بیش از پنج میلیون نفر در آن زندگی می کنند ، شده است.

روز چهارشنبه ، سازمان ملل متحد اعلام کرد که گزارش هایی مبنی بر امتناع از انتقال کارگران بشردوستانه ای که تحت بازرسی ، حمله و بازداشت در ایستگاه های بازرسی نظامی قرار داشتند ، همچنین سرقت و مصادره دارایی ها و لوازم کمک از طرف های درگیر.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل با بیان اینکه “عدم امنیت غذایی و سوritionتغذیه به سطوح نگران کننده ای رسیده است” ، افزود: گزارش هایی مبنی بر گرسنگی شدید در میان آوارگان و نیاز شدید به غذا در شمال غربی Tigrei پس از سوزاندن یا غارت محصولات وجود دارد. سخنران هیچ کس را مسئول ندانست.

سخنگوی دیگر سازمان ملل از اظهار نظر به ویژه در مورد مشاهدات داخلی IASC خودداری کرد.

همچنین بخوانید: هشدارهای ایالات متحده برای اتیوپی و ابی احمد در مورد منطقه Tigray[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>