سازمان ملل: اسرائیل در حال ارتکاب جنایات جنگی است

سازمان ملل: اسرائیل در حال ارتکاب جنایات جنگی است

[ad_1]

سرزمین های اشغالی – خبرگزاری ها

او تماس گرفت ملل متحدشغل برای جلوگیری از تخریب و تصرف خانه های فلسطینیان و انجام تعهدات خود به عنوان یک نیروی اشغالگر طبق قوانین بین المللی بشردوستانه.

فرهان حق ، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل ، گفت: نیروهای اسرائیلی روز پنجشنبه یک بلوک آپارتمانی در حمسا الباکی در شمال دره اردن برچیده و مصادره شد و 84 فلسطینی در روز چهارشنبه در هنگام مصادره حداقل 49 ساختمان توسط اسرائیل ، خانه های خود را در شهر راس التین در استان رام الله از دست دادند.

وی با بیان اینکه سازمان ملل بارها از اسرائیل خواسته است که جلوی تخریب و توقیف اموال فلسطین را بگیرد و تعهدات خود را اجرا کند ، افزود: “فلسطینی ها هر تابستان برای چرای چرا در این منطقه زندگی می کنند ، اما اکنون آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند که به زور از منطقه منتقل شوند.” به عنوان یک نیروی اشغالگر طبق قوانین بین المللی بشردوستانه.

و دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) روز گذشته تأیید کرد که اشغال اسرائیل از ابتدای امسال حداقل 474 ساختمان متعلق به فلسطین در کرانه باختری را تخریب کرده است ، که این یک جرم جنگی است.

وی گفت: این تخریب منجر به اخراج 656 فلسطینی از جمله حدود 359 کودک ، نقض جدی کنوانسیون چهارم ژنو و جنایات جنگی شده است. در این گزارش آمده است كه تخریب ناشی از اشغال علیه خانه های فلسطینیان در مقایسه با مدت مشابه سال 2020 ، 32 درصد در تعداد ساختمانهای مورد نظر و حدود 70 درصد در تعداد آوارگان فلسطینی افزایش یافته است.

از سوی دیگر ، نیروی هوایی اسرائیل اذعان کرد که موشکی که از سیستم آهن آهنین شلیک شده بود ، در حمله اخیر اسرائیل در نوار غزه ، تقریباً به یک هواپیمای اسرائیلی اصابت کرده است.

روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داد که برای رهگیری یک موشک شلیک شده از غزه در جریان نبردهای مه 2021 ، موشکی شلیک شد که به اشتباه پرواز هواپیمای F-15 را در آسمان لنتا انجام داد. این گزارش می گوید اپراتورهای گنبد آهنین موشک رهگیر معیوب را قبل از برخورد به هواپیما منفجر کردند. وی افزود که ترکشی از موشک رهگیری به این جنگنده اصابت کرده و اینکه مجروح نشده خلبان آن “معجزه” است.

وب سایت (روسیه امروز) اعلام کرد که نیروی هوایی این حادثه را تأیید کرده و اظهار داشته است که این اتفاق در اواسط درگیری ، هنگام شلیک موشک سنگین به سمت اسرائیل از نوار غزه رخ داده است. این حادثه اولین دلیل برای پذیرش اشتباهات در سیستم آهن آهنین نبود ، زیرا ارتش اسرائیل اذعان کرد که سیستم دفاع موشکی یکی از هواپیماهای بدون سرنشین خود را سرنگون کرده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>