روسیه افزایش ترانزیت گاز از طریق اوکراین پس از سال 2024 را رد نمی کند.

روسیه افزایش ترانزیت گاز از طریق اوکراین پس از سال 2024 را رد نمی کند.

[ad_1]

سرویس مطبوعاتی شرکت روسی “گازپروم” امروز شنبه 24 ژوئیه اعلام کرد که مدیر عامل شرکت الکسی میلر افزایش توزیع گاز از طریق اوکراین را پس از سال 2024 طبق توافق های آینده با اتحادیه اروپا رد نمی کند.

پیش از این میلر به خبرنگاران گفته بود كه این غول انرژی می تواند ترانزیت گاز را از طریق اوكراین پس از سال 2024 افزایش دهد اگر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد و سیستم حمل و نقل اوكراین نیز كافی باقی بماند. در همین حال ، رئیس شرکت اوکراینی Neftogaz گفت که ترانزیت در ازای آنچه او به عنوان خرید گاز “نامطلوب” روسیه تعریف می کند ، غیر قابل قبول است.

گازپروم در بیانیه ای گفت: “ما اظهارات مدیرعامل Naftogaz اوکراین یوری ویترنکو را دیده ایم. یادداشت می کنیم که هیچ کس به اوکراین پیشنهاد خرید گاز روسیه را نداده است.”

بیانیه ادامه داد: “نظرات الکسی میلر ، رئیس جمهور گازپروم ، متوجه شرکای ما در اتحادیه اروپا ، به ویژه آلمان بود.”

در پایان این اعلامیه آمده است: “ما در مورد حجم ترانزیت از طریق اوکراین پس از سال 2024 در راستای خریدهای جدید گاز روسیه از شرکت های اتحادیه اروپا تحت قراردادهای جدید و همچنین نگرانی های مربوط به عدم کربن شدن اقتصاد در اتحادیه اروپا صحبت می کنیم. ”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>