رئیس مجلس ملی با دبیرکل شورای ترکیه دیدار و گفتگو کرد

رئیس مجلس ملی با دبیرکل شورای ترکیه دیدار و گفتگو کرد

[ad_1]

در 19 ژانویه ، رئیس مجلس نمایندگان صهیبا گافارووا با هیئتی به سرپرستی دبیرکل شورای همکاری کشورهای ترک زبان (بغداد امریف) ، دبیرکل سازمان بین المللی فرهنگ ترکیه (TURKSOY) دوسن کاسینوف و رئیس بنیاد بین المللی گردشگری دیدار کرد. فرهنگ و میراث Gunay Efendieva.

اداره مطبوعات و روابط عمومی ملی مجلسی به APA گفت که رئیس اظهار داشت که این سازمان ها سهم شایسته ای در تعمیق بیشتر روابط بین مردم ما دارند.

شورای ترک که برای ارتقا promote همکاری بین کشورهای ترک زبان تشکیل شده است ، گام های هدفمند و موفقی را برای دستیابی به اهداف خود برمی دارد.

اشاره شد که امروز رهبران کشورهای ما روابط دوستانه ای مثال زدنی ایجاد کرده اند. اراده سیاسی سران کشورها ، احترام و عنایت آنها نسبت به ریشه های مشترک ما بسیار ستودنی است و برای همه الگویی است.

رئیس جمهور با قدردانی از سفرهای اعضای هیئت به مناطق آزادشده آذربایجان ، از موفقیت ارتش پیروز ما تحت هدایت الهام علی اف فرمانده کل قوا به مدت 44 روز به عنوان یک واقعه بزرگ تاریخی قدردانی کرد. رئیس مجلس ملی تأکید کرد که ارتش آذربایجان با پیروزی خود اسناد قانونی را که توسط بسیاری از سازمان های بین المللی از جمله قطعنامه های مربوط به سازمان ملل به تصویب رسیده است ، رعایت کرده و تمامیت ارضی کشور ما را تضمین کرده است. صاحبا گافارووا از دبیرکل شورای ترکیه برای حمایت آذربایجان در جنگ بزرگ میهنی تشکر کرد.

اشاره شد که هدف این سازمان نه تنها اتحاد کشورهای ترک است ، بلکه همچنین می تواند به عنوان پلی بین سایر ایالت ها و مناطق عمل کند. مجلس ملی ، به عنوان قانونگذار ، به تعمیق بیشتر روند ادغام در شورا ادامه خواهد داد. زیرا این سازمان بر اساس ارزشهایی مانند تاریخ مشترک ، زبان ، هویت و فرهنگ بنا شده است.

رئیس مجلس با یادآوری جلسه اضطراری شورا ، که توسط رئیس جمهور الهام علی اف در آوریل سال گذشته آغاز شد ، سخنران گفت که این سازمان همچنین در مبارزه با ویروس کرونا کمک کرده است.

رئیس جمهور در مورد فعالیت های TURKPA ، TURKSOY ، بنیاد فرهنگ و میراث ترکیه همراه با شورای ترک در انتقال ارزش های ملی و معنوی ما به نسل های آینده ، گفت که این سازمان ها از نزدیک در تعمیق اقتصادی ، علمی ، آموزشی ، فرهنگی و همکاری های دیگر بین کشورهای ما .

دبیرکل شورای همکاری کشورهای ترک زبان بغداد امرف با ابراز تشکر از طرف هیئت برای استقبال گرم از این دیدار ، پیروزی جمهوری آذربایجان در جنگ میهنی را به رئیس مجلس ملی و مردم ما تبریک گفت. وی این موفقیت را پیروزی توصیف کرد که تمام جهان ترک را متحد می کند.

میهمان گفت که در جریان سفر به آذربایجان ، اعضای هیئت شاهد خرابکاری های اشغالگران ارمنی در مناطق آگدام و فضولی بودند. وی گفت: شورای ترکیه همچنین قصد دارد در بازسازی مناطق آزاد شده مشارکت کند.

میهمان اظهار داشت که سازمان وی فعالیت های خود را در سطح بین المللی به نمایندگی از مردم ترک زبان گسترش می دهد. خاطرنشان شد که امروز بیش از 10 کشور قصد همکاری نزدیکتر با شورای ترکیه را دارند.

دوسن کاسئینوف دبیرکل تورکوی و رئیس بنیاد بین المللی فرهنگ و میراث ترکیه گونای افندیوا در این نشست صحبت کردند.

در این نشست همچنین چشم اندازهای همکاری با سازمانهای نمایندگی جهان ترک و سایر موضوعات مورد علاقه دو طرف بحث و تبادل نظر شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>