رئیس جمهور ایالات متحده وعده “حذف” آنها را داد و با قربانیان این حمله تسلیت گفت

رئیس جمهور ایالات متحده وعده “حذف” آنها را داد و با قربانیان این حمله تسلیت گفت

[ad_1]

این را رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد جو بایدندولت آمریکا به افغانانی که در حمله امروز در کابل کشته و زخمی شدند تسلیت می گوید.

بایدن تأیید کرد که داعش خراسان مسئول کشته شدن بسیاری از آمریکایی ها و افغان ها در فرودگاه کابل در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید در واشنگتن ، در مورد تحولات مربوط به مجموعه ای از بمب گذاری ها در اطراف فرودگاه بود. کابل ، که صبح امروز رخ داد.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه وضعیت میدانی در افغانستان در چند وقت اخیر متزلزل بوده است ، تأکید کرد که سرویس های اطلاعاتی آمریکا منتظر حملاتی در کابل هستند و گفت که دولت او مسئولان حملات کابل را تعقیب و حذف خواهد کرد.

انفجارهای پی در پی در نزدیکی فرودگاه کابل ، پایتخت افغانستان ، ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت.

این انفجارها در نزدیکی منطقه ای رخ داد که غیرنظامیان در حال تجمع هستند و می خواهند پایتخت افغانستان ، کابل را ترک کنند.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که در این حمله 12 سرباز آمریکایی کشته و 15 سرباز دیگر زخمی شدند و هیچ کشور دیگری قربانیان سربازان خود را اعلام نکرد.

در چند روز گذشته ، چندین خبر هشدار داده اند که نزدیکی فرودگاه کابل می تواند هدف سازمان های تروریستی باشد.

تعدادی از منابع آمریکایی فاش کرده اند که حملات پی در پی به فرودگاه نتیجه بمب گذاری انتحاری داعش بوده است.

بلافاصله پس از انفجارها ، اظهارنظرهای زیادی آغاز شد و جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا را مسئول قربانیان ناشی از عقب نشینی فاجعه بار نیروهایش در روزهای اخیر دانست.

بایدن پیشتر اعلام کرده بود که کشورش به هیچ وجه در افغانستان حضور نخواهد داشت و نیروهای آمریکایی تا 11 سپتامبر به طور کامل از این کشور خارج می شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>