دانشمندان از کشف سویه جدیدی از “کرونا” از خفاش های انگلیس خبر دادند

دانشمندان از کشف سویه جدیدی از “کرونا” از خفاش های انگلیس خبر دادند

[ad_1]

دانشمندان انگلیسی نوع جدیدی از ویروس کرونا را در خفاش های انگلیس کشف کردند که با SARS-Covid-2 مرتبط است ، عفونی که باعث Covid-19 می شود.

به گفته روزنامه انگلیسی ایندیپندنت ، محقق دانشگاه ایوانا مورفی از دانشگاه East Anglia مواد مدفوع را از ده ها خفاش نعل اسبی جمع آوری کرده و توالی ژنومی جدید ویروس کرونا را در یکی از 53 نمونه کشف کرده است.

مورفی اظهار امیدواری کرد که این کشف انسان ها را به سمت خفاش های خفاش سوق ندهد ، افزود: مانند همه حیات وحش ، اگر تنها بمانند هیچ تهدیدی ندارند.

این ویروس که توسط متخصصان بهداشت عمومی در انگلیس شناسایی شده است RhGB01 نام دارد. کارشناسان می گویند بعید است او انسان را تهدید کند مگر اینکه جهش پیدا کند و هیچ مدرکی هم وجود ندارد که نشان دهد او تاکنون جابجا شده است.

دیانا بل از دانشگاه East Anglia گفت این کشف احتمالاً دارای RhGB01 برای هزاران سال بوده است و فقط اکنون یک مطالعه جدید انجام شده است. وی خواستار تحقیق بیشتر در مورد گونه های مختلف خفاش ها و گونه های دیگر شد.

بل افزود: “خفاش های نعل اسب در سراسر اروپا ، آفریقا ، آسیا و استرالیا یافت می شود. ویروس های مشابه در سایر خفاش های نعل اسبی در چین ، آسیای جنوب شرقی و اروپای شرقی نیز مشاهده شده است.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>