دادگستری گزارشی درباره زندانیان و گروگان های آذربایجانی به سازمان های بین المللی ارسال کرد

دادگستری گزارشی درباره زندانیان و گروگان های آذربایجانی به سازمان های بین المللی ارسال کرد

[ad_1]

کمیساریای حقوق بشر جمهوری اسلامی آذربایجان سابینا علیوا در مورد رفتار با نیروهای مسلح آذربایجانی که در طی عملیات نظامی در تاریخ 27 سپتامبر سال 2020 توسط ارمنستان اسیر شده اند و همچنین شهروندان آزربایجانی که به گروگان گرفته شده اند ، به سازمان های بین المللی مربوطه گزارش می دهد از ارمنستان از سال 2014 خطاب به.

دفتر دادستان به APA گفت که در این گزارش آمده است: “همانطور که مشخص است ، روند تبادل اسیران جنگی و گروگان ها بین ارمنستان و آذربایجان از 14 دسامبر آغاز شد. Sabina Alieva در جریان گفتگوهای شخصی با اسیران جنگی و گروگان های برگشته ، درباره موارد شکنجه و رفتار غیرانسانی در ارمنستان صحبت کرد. در طول تهیه گزارش ، از اظهارات زندانیان و گروگان ها ، مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی و سایر حقایق به دست آمده استفاده شد. “

این گزارش شواهدی از شکنجه و رفتارهای بیرحمانه ، غیرانسانی یا تحقیرآمیز آذربایجانی ها توسط ارمنی ها در دوران اسارت و اسارت را ارائه می دهد.

در همان زمان ، اشاره شد که نماینده دادگستری آذربایجان بر رفتار اسرای جنگی ارمنی در آذربایجان و اعطای حقوق آنها نظارت می کند.

در پایان ، رهبری نظامی – سیاسی ارمنستان از سازمانهای بین المللی مربوطه خواست که عاملان جنایات مرتکب شده در نقض فاحش قوانین بین المللی بشردوستانه ، به ویژه مفاد کنوانسیون ژنو را به محاکمه بکشند.

لازم به ذکر است که از تاریخ 27 سپتامبر سال 2020 ، نماینده دادگستری آذربایجان در مجموع 14 مورد شکایت از جمله 8 گزارش ، 8 بیانیه و درخواست تجدید نظر ویدیویی را در ارتباط با حملات ارمنستان به غیرنظامیان و تجهیزات در آذربایجان به سازمانهای بین المللی ارسال کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>