تونس رکورد روزانه مرگ و جراحات از تاج را ثبت می کند

تونس رکورد روزانه مرگ و جراحات از تاج را ثبت می کند

[ad_1]

پایتخت ها – اخبار:

در میان هشدارهای مربوط به سقوط در بخش بهداشت و درمان این کشور ، تونس یک رکورد روزانه در مرگ روزانه از ویروس کرونا شکسته است.

مقامات بهداشتی دیروز گفتند که 194 مورد مرگ ناشی از ویروس گزارش شده است که بالاترین میزان مرگ و میر از زمان ابتلا به بیماری همه گیر است و تعداد آلودگی های روزانه به بیش از 9000 نفر رسیده است.

در همین حال ، مقامات تصمیم گرفته اند قرنطینه “هدایت شونده” را در منطقه تونس بزرگ اعمال كنند ، در حالی كه از جابجایی بین كشورها برای جلوگیری از گسترش همه گیر جلوگیری می كنند.

و در پادشاهی عربستان سعودی ، روز گذشته رسانه ها گزارش دادند که 50٪ از جمعیت پادشاهی با اولین دوز واکسن علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند.

در سطح جهانی ، و برای سومین روز متوالی ، ایالات متحده در حال ثبت حدود 20،000 عفونت جدید با ویروس کرونا است ، آستانه ای که این کشور از ماه مه گذشته هنوز از آن عبور نکرده است ، و به منزله عدم موفقیت در مبارزه با اپیدمی است.

و مقامات بهداشتی در کشور گفتند که جهش “دلتا” که به سرعت در حال شیوع است ، در مناطقی با سطح پایین واکسیناسیون گسترده است.

روچل والینسکی ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، گفت: حدود 93 درصد از عفونت های جدید در روزهای اخیر در شهرستانهایی رخ داده است که میزان واکسیناسیون آنها کمتر از 40 درصد است.

وی افزود که اطلاعات اولیه ماه های اخیر نشان داد که 99.5 درصد از مرگ عروق کرونر در افرادی رخ داده است که ایمن نشده اند.

مرکز کنترل بیماری قبلاً گفته بود که دلتا جهش یافته به سویه غالب در ایالات متحده تبدیل شده است ، که بیش از نیمی از موارد جدید را تشکیل می دهد و ایالات متحده بیشترین آسیب دیدگی ویروس کرونا را دارد. با بیش از 34 میلیون نفر عفونت و بیش از 622،000 مرگ.

جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا گفت واشنگتن “بسیار نگران” از تهدیدهای جهش یافته ویروس کرونا برای بهبود اقتصاد جهانی است.

وی گفت: “ما در مورد دلتا و جهش های دیگری که ممکن است اتفاق بیفتند و بهبودی را تهدید می کنند بسیار نگران هستیم.” ما در یک اقتصاد جهانی بهم پیوسته هستیم ، بنابراین آنچه در هر قسمت از جهان اتفاق می افتد کشورهای دیگر را تحت تأثیر قرار می دهد. “

وی افزود: “جهش یافته تهدیدی برای كل جهان محسوب می شود ،” و خواستار “برای سرعت بخشیدن به روند واكسیناسیون و هدف برای واكسین كردن 70 درصد از جمعیت جهان در سال آینده ، با هم كار كنیم.”

در روسیه ، سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو گفت که پایتخت روسیه بر اوج آلودگی ویروس کرونا غلبه کرده است ، این نشان می دهد که وضعیت اپیدمیولوژیک این شهر به ثبات رسیده است.

در همین حال ، استرالیا اولین مرگ مرتبط با ویروس کرونا را در سال جاری گزارش کرد ، علاوه بر این تعداد رکورددار عفونت در سال 2021 ثبت شده است که بالغ بر 77 مورد جدید ویروس در ایالت نیو ساوت ولز است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>