به دلیل مسمومیت ناوالنی … واشنگتن 9 نفر و دو موسسه در روسیه را تحریم می کند

به دلیل مسمومیت ناوالنی … واشنگتن 9 نفر و دو موسسه در روسیه را تحریم می کند

[ad_1]

امروز جمعه ، 20 اوت ، ایالات متحده از اعمال بسته جدیدی از تحریم ها علیه اشخاص حقیقی و حقوقی در روسیه خبر داد ، در حالی که گفته می شود مسمومیت الکسی ناوالنی ، فعال اپوزیسیون روسیه ، مسموم شده است.

گزارش ها وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد ، تحریم های جدید نه فرد و دو موسسه را که ادعا می شود در حادثه مسمومیت یا ارتباط آنها با برنامه شیمیایی روسیه دست داشته اند تحت تاثیر قرار می دهد.

لیست سیاه جدید شامل هفت نفر است که گفته می شود کارشناس ، افسران یا کارکنان سرویس امنیت فدرال روسیه ، و همچنین موسسه شواهد قانونی آژانس و رئیس آن ، موسسه دولتی پزشکی نظامی تجربی و یک نفر دیگر است. گفته می شود مدیر مرکز تحقیقات سابق و متخصص در زمینه سلاح های شیمیایی است.

این فهرست همچنین شامل هفت شهروند روسی است که در همان روز توسط انگلیس تحریم شدند.

از سوی دیگر ، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای که امروز در اولین سالگرد مسمومیت ناوالنی صادر کرد ، گفت: “ما از اقدامات تنبیهی انجام شده توسط شرکای بین المللی خود استقبال می کنیم و به هماهنگی مراحل آینده با آنها ادامه می دهیم. “

در ادامه این بیانیه آمده است: “امروز انگلستان و ایالات متحده گام جدیدی را علیه افرادی که مستقیماً مسمومیت آقای ناوالنی را بر عهده گرفته اند بر می دارند.”

این وزارتخانه بر ضرورت محاکمه کسانی که از سلاح های شیمیایی استفاده می کنند ، تاکید کرد و ضمن ابراز علاقه به “روابط پایدار و قابل پیش بینی با روسیه بر اساس پایبندی کامل و دقیق به مسئولیت های بین المللی” ، ابراز علاقه کرد.

روسیه بارها اتهامات غرب علیه خود در پرونده ناوالنی را رد کرده و اصرار دارد که این پرونده ساختگی و مورد حمایت سرویس های اطلاعاتی خارجی است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>