بازسازی بزرگراه اوگوز – شکی ادامه دارد

بازسازی بزرگراه اوگوز – شکی ادامه دارد

[ad_1]

مطابق با دستورالعمل ها و دستورات رئیس جمهور ، در 5 سال گذشته (2016-2020) بیش از 7000 کیلومتر از جاده ها بازسازی و تعمیر شده اند تا دسترسی راحت تر و امن تر به مسکن اطمینان حاصل شود.

آژانس جاده ای دولت آذربایجان به APA گفت که حدود 1،550 کیلومتر از جاده های بازسازی و ترمیم شده در این سال ها جاده هایی با اهمیت ملی هستند.

در میان پروژه های زیرساخت جاده ای اجرا شده در سال جاری ، جاده های با اهمیت ملی از وزن ویژه ای برخوردار هستند. بازسازی بزرگراه Garamaryam-Ismaili-Oguz-Sheki ، که از اهمیت ویژه ای در بین جاده های دارای اهمیت ملی برخوردار است ، نمونه بارز آن است.

بخشهای جاده های گرارامیرام- اسماعیلی و گابالا-اوگوز ساخته شده در دهه 1970 به طور متناوب بازسازی شده اند. جاده 38.1 کیلومتری جاده اوگوز – شکی برای مدت طولانی بدون بازسازی قابل توجهی در حال بهره برداری است. این شامل جاده های دسترسی 3.4 کیلومتری اوگوز و 3.2 کیلومتری شکی است. بنابراین ، کار در مقیاس بزرگ برای اطمینان از ترافیک روان و بدون مانع در جاده آغاز شده است.

بازسازی قسمت اصلی بزرگراه 31.5 کیلومتری اوگوز – شکی مطابق با سطح فنی 2 پیش بینی شده است. بدین منظور با تعریض جاده ، عرض مسیر جاده به 9 متر افزایش می یابد.

در طول کارهای بازسازی سطح جاده قدیمی از بین می رود ، خاک بی فایده حفر می شود ، در صورت لزوم ، کارهای پر کردن انجام می شود ، کارهای ساختمانی در سطح جاده و پایه جاده با مواد ساختمانی لازم انجام می شود. با اجرای این کارها ، جاده برای تخمگذار روسازی آسفالت بتونی جدید آماده است.

علاوه بر این ، در صورت لزوم ، لوله های آب جدید با قطرهای مختلف نصب شده ، محل عبور آب ساخته می شود. همچنین ، پل روی زایزیدهای به دلیل پایان عمر مفید تخریب شد و ساخت خط برق جدید آغاز شد. پل جاده جدید با یک چشمه 15 متر طول و 13 متر عرض دارد.

به عنوان بخشی از بازسازی بزرگراه اوگوز – شکی ، تعمیرات اساسی اساسی در 9/1 کیلومتری جاده کمربندی شکی (خیابان های ظریفا علیوا و سلمان ممتاز) در حال انجام است. قطعه 6 کیلومتری جاده کمربندی شکی (خیابان سلمان ممتاز) در رده فنی 1 با 4 باند قرار دارد و قطعه 3.1 کیلومتری (خیابان ظریفا علیوا) دارای 2 باند است.

3.4 کیلومتر راه دسترسی به اوگوز و 3.2 کیلومتر شکی مطابق با سطح فنی 3 بازسازی می شود.

به طور طبیعی ، در پایان فعالیت های بازسازی در جاده علائم جاده ای و تابلوهای اطلاعات ، خط کشی جاده ها و خطوط راهنما ، و همچنین خطوط عابر پیاده نصب می شود.

شاهراه بازسازی شده از قلمرو اداری 2 منطقه عبور می کند و بیش از 10 شهرک را به هم متصل می کند. بنابراین ، اجرای پروژه ، مهمتر از همه ، دسترسی راحت به شهرهای اوگوز و شکی ، و همچنین جمعیت ساکن در روستاهای کنار جاده ، همه شهروندان استفاده کننده از جاده ، اهمیت ملی آنها Garamaryam-Ismayilli-Oguz -شکی ، موگانلی-اسماعیلی ، شکی-گاه همچنین با ایجاد دسترسی به بزرگراه های باکو-شماخی-ایولاخ ، یولاخ-زاگاتالا-جورجیا ، تأثیر مثبتی در توسعه صنعت ، کشاورزی و گردشگری خواهد داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>