این مدرسه که توسط وزارت زراعت در شوش ساخته خواهد شد ، به وزارت آموزش و پرورش تحویل داده خواهد شد

این مدرسه که توسط وزارت زراعت در شوش ساخته خواهد شد ، به وزارت آموزش و پرورش تحویل داده خواهد شد

[ad_1]

“سرزمین های قره باغ تحت اشغال ارمنستان پس از 30 سال برای مدت كوتاهی از اشغال ارتش آذربایجان آزاد شد.”

APA گزارش داد که این موضوع توسط معاون رئیس حزب جنبش ملی گرای ترکیه (MHP) ، مولوت کاراکایا ، نماینده آنکارا ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در سفر امروز به آذربایجان بیان شد.

معاون رئیس MHP با بیان اینکه از آذربایجانی ها برای بزرگداشت شهدای کشته شده در اشغال ارامنه و همچنین شهدا در آخرین عملیات نظامی تشکر و قدردانی می شود ، اظهار داشت: پیروزی قره باغ یکی از بزرگترین پیروزی های ملت ترکیه در سالهای گذشته است. آزادی شوشا یکی از تاج های پیروزی در قره باغ است. دولت باهچالی گفت که توسعه شوشا و آینده کودکان ترکی که در این شهر زندگی می کنند به عهده همه ما است. رئیس MHP گفت اگر رئیس جمهور ترکیه و رئیس جمهوری آذربایجان صلاح بدانند ، او می خواهد مدرسه Ulku Ojaglari در Shusha ساخته شود و پیشنهاد داد که مدرسه ای به نام Uzeyir Hajiybeyov نامگذاری شود.

کاراکایا خاطرنشان کرد که هیئت MHP در 29 ژانویه وارد باکو شد و با وزیر آموزش و پرورش امین امرولایف ، دستیار رئیس جمهور – رئیس بخش سیاست خارجی دولت ریاست جمهوری ، حکمت هادجیف و رئیس جمهور الهام علی اف دیدار کرد: “30 ژانویه در آنجا معنای تاریخی برگزاری این جلسات نیز وجود دارد. 30 ژانویه همچنین تاریخ تصویب سرود ملی آذربایجان است – سرود ملی ، نوشته شده توسط احمد جواد. رئیس جمهور الهام علی اف دستورالعمل های مربوطه را برای انتخاب مکان مناسب برای ساختمان مدرسه ارائه داد. ما از رئیس جمهور آذربایجان تشکر می کنیم. ما همچنین از Hikmet Hadjiev و وزیر آموزش و پرورش تشکر می کنیم. “

معاون رئیس MHP با بیان اینکه پروژه مدرسه در اسرع وقت اجرا می شود گفت: “انجمن فرهنگ و آموزش Ulku Ocaclar این مدرسه را مطابق با معماری Shusha ساخته و به وزارت آموزش و پرورش آذربایجان تحویل می دهد. تصمیم برای استفاده از این مدرسه توسط وزارت آموزش و پرورش اتخاذ خواهد شد. یک مدرسه ابتدایی پایه یازدهم ساخته می شود. هدف اصلی ما ساخت یک ساختمان مطابق با معماری و تاریخچه شوش است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>