ایتالیا .. آتش سوزی ها یک منطقه حفاظت شده در فهرست میراث جهانی را تهدید می کند

ایتالیا .. آتش سوزی ها یک منطقه حفاظت شده در فهرست میراث جهانی را تهدید می کند

[ad_1]

این هفته ، ایتالیا شاهد اوج گرما بود ، همراه با آتش سوزی در جنوب این کشور ، به ویژه در سیسیل و کالابریا ، جایی که منطقه حفاظت شده در فهرست تهدید شده است. یونسکو برای میراث جهانی

همچنین بخوانید: ایتالیا نسبت به آتش سوزی به دلیل دمای بالا هشدار داد

صورت ایتالیا در حال حاضر ، گرم ترین هفته تابستان با دمای بالای 47 درجه در سیسیل در نزدیکی سیراکوز است.

سازمان ملی آب و هوا انتظار دارد روز چهارشنبه رکورد بالاترین دمای ثبت شده در ایتالیا (48.5 درجه در سال 1999 در سیسیل) را بشکند.

روز چهارشنبه ، دمای هوا در جنوب شرقی سیسیل به 49-50 درجه ، در کالابریا و پوگلیا تا 39-42 درجه و در کامپانیا در ناپل افزایش می یابد.

آتش نشانان در کالابریا و سیسیل اعلام کردند که در 12 ساعت گذشته باید 300 بار مداخله می کردند و از صبح بامداد هفت هواپیمای کانادیر بسیج شده است.

مادونی ، منطقه ای کوهستانی در نزدیکی پالرمو ، پایتخت سیسیل ، روزها در محاصره آتش های باد و گرما قرار گرفت و محصولات ، خانه ها و ساختمانهای صنعتی را از بین برد.

نیلو موسومچی فرماندار سیسیل خواستار وضعیت فوق العاده در مدونا شد. استفانو پاتوانلی ، وزیر کشاورزی انتظار می رود روز چهارشنبه برای ملاقات با شهرداران مناطق آسیب دیده به محل برود.

در کالابریا ، کوه آسپرومونته به ارتفاع نزدیک به 2000 متر در معرض آتش سوزی است.

رئیس سازمان غیردولتی محیط زیست “WWF” شعبه ایتالیا خواستار “مداخله فوری با هواپیماهای اضافی شد. در غیر این صورت دیر شده و ما میراث بی ارزشی را برای همیشه از دست خواهیم داد.”

وی همچنین خواستار “تشدید نظارت بر روی زمین شد ، زیرا نقاط جدیدی در مناطقی که آتش سوزی ها خاموش شده است به ثبت رسیده است و مسلم است که جنایتکاران بی وجدان آنها را به آتش کشیده اند”.

ساردینیا در امان نماند ، جایی که یک پرورش دهنده 35 ساله روز سه شنبه به ظن آتش سوزی دستگیر شد. سیزده آتش سوزی در روز سه شنبه ثبت شد که شش مورد از آنها برای خاموش کردن آنها نیاز به استفاده از هواپیما داشت.

در روزهای آینده ، انتظار می رود آنتی سیکلون موج گرما در ایتالیا به سمت شمال حرکت کند ، و احتمال دارد دما در آخر هفته آینده در توسکانی در مرکز 39-40 درجه و در لاتزیو در منطقه رم به 39-40 درجه برسد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>