اولین ملاقات مستقیم بین واشنگتن و طالبان … و جنبش همکاری با آمریکا علیه تروریسم را رد می کند

اولین ملاقات مستقیم بین واشنگتن و طالبان … و جنبش همکاری با آمریکا علیه تروریسم را رد می کند

[ad_1]

دو مقام آمریکایی اعلام کردند که یک هیئت آمریکایی با رهبران برجسته طالبان در افغانستان ، دوحه ، پایتخت قطر ، اندکی پس از اولین اجلاس مستقیم پس از خروج واشنگتن از افغانستان دیدار خواهد کرد.

این دو مقام افزودند که هیئت عالی رتبه آمریکا شامل مقامات وزارت خارجه آمریکا ، آژانس توسعه بین المللی آمریکا و سازمان های اطلاعاتی آمریکا خواهد بود. یکی از مقامات ارشد دولت که نخواست نامش فاش شود ، گفت: “این ملاقات ادامه تعهد عملگرایانه ای است که ما به طالبان در موضوعاتی که برای امنیت ملی حیاتی است ، می دهیم.”

وی افزود: “این جلسه برای به رسمیت شناختن یا مشروعیت نیست … ما هنوز روشن هستیم که مشروعیت باید از طریق اقدامات طالبان به دست آید.”

این هیئت طالبان را تحت فشار قرار خواهد داد تا از تداوم عبور ایمن شهروندان آمریکایی و دیگر افراد در خارج از افغانستان و آزادی شهروند ربوده شده آمریکایی ، مارک فرریکس اطمینان حاصل شود.

این دو مقام تاکید کردند که اولویت دیگر این است که طالبان به تعهدات خود عمل کند و اجازه ندهد افغانستان دوباره به پایگاه القاعده یا دیگر گروه های افراطی تبدیل شود.

سهیل شاهین ، سخنگوی طالبان از سوی خود به آسوشیتدپرس تأیید کرد که این جنبش در مبارزه با داعش و عناصر افراطی در افغانستان با ایالات متحده همکاری نخواهد کرد.

شمار کشته های حمله دیروز به مسجد شیعیان – که داعش پیشتر ادعا کرده بود – به حدود 60 نفر افزایش یافته است.

در واشنگتن ، گروهی از سناتورهای آمریکایی به رهبری تامی داک ورث لایحه ای را در کنگره مطرح کردند که بر اساس آن کمیسیونی برای بررسی همه جنبه های جنگ در افغانستان تشکیل شده بود.

این گروه می گوید تجزیه و تحلیل این درگیری به دولت آمریکا کمک می کند تا از “اشتباهات مشابه” در آینده جلوگیری کند. کمیته باید تمام مسائل مربوط به عملیات نظامی ، عملیات اطلاعاتی و فعالیت های کمک بازسازی را با دقت بررسی کند.

این کمیسیون کار دیپلمات های آمریکایی و تصمیمات سیاسی و استراتژیک را که بر همکاری واشنگتن و کابل تأثیر گذاشته است و همچنین دخالت کشورهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در جنگ را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد داد.

به گفته این کمیسیون ، نتایج کار این اطمینان را می دهد که ایالات متحده نه تنها از حضور 20 ساله خود در افغانستان درس های درست یاد می گیرد ، بلکه اجازه نمی دهد اشتباهات مشابه در آینده نیز تکرار شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>