اولین اظهارات کرملین در مورد بازگشت رئیس جمهور سابق گرجستان به کشورش

اولین اظهارات کرملین در مورد بازگشت رئیس جمهور سابق گرجستان به کشورش

[ad_1]

سخنگوی دیمیتری پسکوف رئیس جمهور روسیه روز جمعه (1 اکتبر) گفت که کرملین به دلیل حضور ادعایی میخائیل ساکاشویلی رئیس جمهور سابق گرجستان در آنجا خطر بی ثبات سازی وضعیت گرجستان را نمی بیند.

پسکوف به خبرنگاران گفت: “هرجا که ساکاشویلی پیدا شود ، تا کنون” سیرک “وجود خواهد داشت. ما هیچ خطری برای بی ثباتی نمی بینیم.”

ساکاشویلی در سال 2013 گرجستان را ترک کرد ، زمانی که 13 پرونده جنایی علیه وی تشکیل شد و او به صورت غیابی محکوم شد ، برخی از آنها به حبس محکوم شدند.

و میخائیل ساکاشویلی ، رئیس جمهور سابق گرجستان ، روز جمعه (اول اکتبر) با وجود احتمال دستگیری وی در آستانه انتخابات برنامه ریزی شده در این کشور که شاهد بحران شدید سیاسی است ، پس از سال ها تبعید به سرزمین خود بازگشت خود را اعلام کرد.

ساکاشویلی در ویدئویی که در فیس بوک منتشر کرد ، با اشاره به اینکه در شهر باتومی در دریای سیاه است ، گفت: “من زندگی و آزادی بازگشت خود را به خطر انداختم.”

رئیس جمهور سابق از “همه برای شرکت در انتخابات و رای دادن به جنبش متحد ملی” با توجه به حزبی که او تأسیس کرد ، که برجسته ترین حزب در اپوزیسیون گرجستان است ، خواست.

این نوار اندکی پس از آن منتشر شد که ساکاشویلی نظر کوتاهی را در فیس بوک ارسال کرد و نوشت: “صبح بخیر. من هشت سال دیگر به گرجستان برگشتم.”

همچنین بخوانید: بحران روادید: مکرون با راستگراها معاشقه می کند و ورود شهروندان مغرب را سخت می کند

وزارت کشور در بیانیه های کانال تلویزیونی فرمول تاکید کرد که رئیس جمهور سابق “از مرزهای رسمی گرجستان عبور نکرده است”.

انتظار می رود بازگشت ساکاشویلی از اوکراین رقابت ها را قبل از انتخابات شهرداری شنبه تشدید کند ، که به عنوان یک آزمایش مهم کاهش محبوبیت حزب حاکم تلقی می شود.

رئیس جمهور سابق 53 ساله تحت تعقیب مقامات کشورش است و او را متهم به سوء استفاده از مقام می کنند ، اتهاماتی که او انگیزه سیاسی می داند.

ساکاشویلی در سال 2013 در پایان دومین دوره ریاست جمهوری خود گرجستان را ترک کرد.

وی روز دوشنبه قصد بازگشت از اوکراین را اعلام کرد و گفت شنبه شب به پایتخت گرجستان ، تفلیس پرواز می کند.

نخست وزیر گرجستان ایراکلی گاریباشویلی سپس هشدار داد که “اگر ساکاشویلی قدم در خاک گرجستان بگذارد ، دستگیر و به زندان منتقل می شود.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>