استعفای اندرو کومو از فرمانداری نیویورک؟

استعفای اندرو کومو از فرمانداری نیویورک؟

[ad_1]

اندرو کوئومو فرماندار نیویورک با فشار فزاینده ای برای استعفا از جمله رئیس جمهور سابق آمریکا جو بایدن و دیگر متحدان دموکراتش روبرو شده است ، پس از آنکه یک گزارش مستقل وی را مورد آزار و اذیت بیش از 11 زن قرار داد.

تحقیقات نشان داد که اندرو کوئومو فرماندار مقامات فعلی و سابق ایالت نیویورک را مورد آزار جنسی قرار داد.

لتیسیا جیمز ، دادستان کل ایالت نیویورک ، پس از دریافت درخواست رسمی از دفتر کومو در مارس سال گذشته در پی افزایش ادعاهای عمومی ، تحقیقات در مورد ادعای آزار و اذیت جنسی را آغاز کرده است ، اما کوئومو پس از افزایش تماس ها از استعفای خودداری کرد. وی به دلیل ادعای آزار جنسی ، موقعیت خود را به عنوان یک شخصیت برجسته در حزب دموکرات ترک کند.

تماس های جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، نانسی پلوسی ، سخنگوی مجلس نمایندگان یا چاک شومر ، رهبر اکثریت دموکراتیک مجلس سنا ، در مورد کوئومو شنیده نشده است ، وی پس از انتشار گزارش برای تکذیب اتهامات علیه وی بر ضبط اصرار کرد. این نشان می دهد که نیویورکی ها باید تصمیم سرنوشت او در انتخابات 2022 است ، زمانی که بر اساس برنامه سیاسی خود برای چهارمین دوره نامزد می شود. اما این طرح پس از آنکه حزب دموکرات آن را به طور کامل کنار گذاشت ، جاه طلبانه و تقریباً غیرممکن شد.

به نظر می رسد که کومو به امید حفظ موقعیت خود به این امید ادامه خواهد داد که بتواند بر این بحران فائق آید ، مانند روسای جمهور پیشین بیل کلینتون و دونالد ترامپ در مواجهه با رسوایی های آزار و اذیت. مانند دو رئیس جمهور قبلی ، کومو با تلاش برای برکناری وی از سمت خود در قوه مقننه ایالت روبرو خواهد شد.

این تحقیقات سال گذشته پس از آن مطرح شد که چندین زن از سوی فرماندار نیویورک ادعای سوء رفتار جنسی کردند.

بازرسان به مدت پنج ماه با حدود 200 نفر ، از جمله کارکنان زن و برخی از کسانی که علیه وی شکایت کردند ، صحبت کردند.

به عنوان بخشی از تحقیقات ده ها هزار سند ، متن و عکس بررسی شد.

دادستان منطقه نیویورک گفت: “یک تحقیق مستقل به این نتیجه رسیده است که اندرو کومو فرماندار بسیاری از زنان را مورد آزار جنسی قرار داده و قوانین فدرال و ایالتی را نقض کرده است.”

حستی در بیانیه ای گفت: “برای من بسیار واضح است که فرماندار اعتماد اکثریت دموکرات ها در مجلس نمایندگان را از دست داده و دیگر نمی تواند در سمت خود باقی بماند.” در اسرع وقت “ماه ها برای تکمیل تحقیقات و تدوین مواد عایق. و این روند می تواند در اواخر سپتامبر یا اکتبر آغاز شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>