استان آذربایجان ایران در نظر دارد همکاری های اقتصادی خود را با نخجوان گسترش دهد

استان آذربایجان ایران در نظر دارد همکاری های اقتصادی خود را با نخجوان گسترش دهد

[ad_1]

استان آذربایجان شرقی ایران آماده گسترش روابط اقتصادی خود با جمهوری خودمختار نخجوان است.

APA-Economics به نقل از رسانه های ایران گزارش داد که این موضوع در جلسه رئیس اتاق بازرگانی در تبریز ، یونس کاله و سرکنسول ایران در جمهوری خودمختار نخجوان ، احمد حسینی بیان شد.

طرفین در مورد راهکارهای گسترش روابط تجاری و اقتصادی گفتگو کردند. سرکنسول خاطرنشان کرد که به دلیل پیشینه فرهنگی بالا ، می توان همکاری های اقتصادی بین نخجوان و استان ایران در آذربایجان شرقی را گسترش داد. وی بر نقش دولت ایران و بخش خصوصی در این همکاری تأکید کرد. “با مبادله هیئت های تجاری و اقتصادی بین کشورها ، می توان امیدوار بود که در آینده نزدیک همکاری های اقتصادی و تجاری بین آذربایجان شرقی و نخجوان افزایش یابد.”

از طرف خود ، یونس کاله تأکید کرد که باید فرصت های بالقوه سرمایه گذاری در نخجوان شناسایی و صادرات از منطقه آذربایجان شرقی به جمهوری خودمختار افزایش یابد. علاوه بر این ، رئیس اتاق بازرگانی تبریز خاطرنشان کرد که هدف بازرگانان ایرانی توسعه روابط اقتصادی با نخجوان است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>