اتحادیه اروپا بار دیگر روسیه را با الحاق کریمه رد کرد

اتحادیه اروپا بار دیگر روسیه را با الحاق کریمه رد کرد

[ad_1]

امروز ، رئیس شورای اروپا ، چارلز میشل ، مجدداً بر موضع قاطع اتحادیه اروپا و رد الحاق کریمه به روسیه و شهر سواستوپول تأکید کرد و تاکید کرد که اتحادیه به سیاست عدم شناسایی و تحمل نقض قوانین بین المللی ادامه خواهد داد.

بر اساس بیانیه شورای اروپا ، این امر طی سخنرانی امروز دوشنبه میشل در افتتاحیه اولین اجلاس پلتفرم کریمه رخ داد که در آستانه جشن سی امین سالگرد استقلال اوکراین برگزار می شود. که از سال 2014 به طور پیوسته در حال افزایش است ، بارزترین دلیل این قیمت است و تاکید می کند که هدف این است که اطمینان حاصل شود که الحاق غیرقانونی به هیچ وجه قانونی نیست.

میشل توضیح داد که اتحادیه اروپا نیز با تمرکز بر مناطق اوکراین در مجاورت کریمه اقداماتی را برای کاهش آثار الحاق اوکراین انجام داده است و خاطرنشان کرد که این در چارچوب حمایت بی سابقه از اوکراین در همه زمینه ها و در چارچوب توافق بلندپروازانه اتحادیه ، بر اساس آن اتحادیه اروپا از سال 2014 بیش از 16 میلیارد یورو به اوکراین اختصاص داده است.

رئیس اتحادیه اروپا بر اهمیت الحاق غیرقانونی و وضعیت کریمه و حومه آن در صدر دستور کار جامعه بین المللی تاکید کرد که اهمیت زیادی برای بستر بین المللی کریمه قائل است و باعث می شود از بزرگترین حمایت سیاسی برخوردار شود.

میشل خواستار حمایت گسترده بین المللی برای مقابله با بحران الحاق کریمه از طریق اقدامات عدم به رسمیت شناختن مجامع بین المللی شد ، زیرا این الحاق غیرقانونی توهینی است بر اساس قوانین بین المللی که همه باید به آن احترام بگذارند و از آن حمایت کنند.

میشل توضیح داد که تداوم این وضعیت پیامدهای منفی بحران را پیچیده می کند و خاطرنشان کرد: ادامه نظامی شدن شبه جزیره به طور قابل توجهی بر وضعیت امنیتی منطقه دریای سیاه تأثیر می گذارد و تاتارهای کریمه را در معرض تعقیب ، فشار و نقض جدی حقوق آنها قرار می دهد.

میشل در پایان سخنان خود تاکید کرد که اتحادیه اروپا به حمایت از مردم اوکراین در مسیر آینده ای پایدار و مرفه ادامه خواهد داد و تاکید کرد که اوکراین به تنهایی با تخلفات بین المللی روبرو نخواهد شد.

همچنین بخوانید

یاتا از استانداردسازی گواهینامه های واکسن دیجیتال در سراسر اروپا استقبال می کند[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>