آینده دولت اسرائیل که مسئولیت رهبری لاپید را پس از پایان تشدید غزه دارد ، چیست؟

آینده دولت اسرائیل که مسئولیت رهبری لاپید را پس از پایان تشدید غزه دارد ، چیست؟

[ad_1]

روزهای تشدید اسرائیل در نوار غزه از زمان دستیابی به توافق آتش بس با حمایت مصر می گذرد و صحنه اسرائیل با توجه به مذاکرات برای تشکیل دولت جدید از سر گرفته شده است.

چند روز قبل از آغاز تشدید در غزه و بیت المقدس و کرانه باختری ، رئیس جمهور اسرائیل رئوئن ریولین به رهبر مخالفان یایر لاپید دستور داد تا دولت جدید اسرائیل را تشکیل دهد.

این در حالی بود که نخست وزیر بنیامین نتانیاهو نتوانست دولت را تشکیل دهد و مهلت تعیین شده برای تشکیل آن به پایان رسید.

انتظار شکست

ایمن الراکب ، یک متخصص اسرائیلی گفت: “من انتظار دارم که یایر لاپید در تشکیل دولت شکست بخورد ، به ویژه پس از آنکه تجاوزات در نوار غزه وی را از نفتالی بنت ، رهبر حزب یامینا بیگانه کرد و اگر تصمیم به بازگشت داشته باشد ، برای ائتلاف با لاپید ، حزب او از هم خواهد پاشید ، خصوصاً پس از اعلام حمایت آیلت شاكد از حزب لیكود.

الرقب به “پورتال خبری امروز” اضافه کرد ، “تنها حدود 8 روز دیگر باقی مانده است و دوره لپید به پایان می رسد ، بنابراین موضوع به رئیس جمهور اشغالگر Reuven Rivlin برگردانده می شود ، که به نوبه خود موضوع را به کنست می برد و یک دوره 14 روزه ، این دوره ای است که نتانیاهو از آن برای تشکیل دولت با حمایت از طرف راست استفاده خواهد کرد. در می یابیم که سایر احزاب صهیونیست نیز به این دولت به رهبری نتانیاهو می پیوندند و در صورت عدم موفقیت نتانیاهو ، پنجمین انتخابات ، نتانیاهو هر دو گزینه را جستجو می کند. “

وی ادامه داد: “من فکر می کنم لاپید به گفتگو با همه ادامه خواهد داد ، اما شانس او ​​کم می شود ، خصوصاً اینکه حق و نگاه او (امید جدید) برای عضویت در دولتی به رهبری لاپید در این شرایط دشوار خواهد بود.”

نتایج غیرقابل اطمینان

نتایج بیست و چهارمین دوره انتخابات قانونگذاری کنست در تاریخ اسرائیل در مارس گذشته نتایج غیرقابل قانع کننده ای را برای صحنه سیاسی نشان داد و حزب لیکود بنیامین نتانیاهو با کسب 30 کرسی در کنست اکثریت را به دست آورد ، اما از سهمیه حزب در دوره قبلی انصراف داد. انتخابات ، که بالغ بر 36 کرسی بود.

به همین ترتیب ، بلوک جناح راست به رهبری نتانیاهو ، به همراه ائتلاف راست گرایان به رهبری نفتالی بنت ، به جای رسیدن بلوک نتانیاهو به این تعداد ، نتوانستند به “عدد طلایی” 61 کرسی برسند. اما احزاب وی عقاید سیاسی مختلفی دارند .

توزیع بلوک ها برای بلوک نتانیاهو به 52 کرسی رسید ، در حالی که برای بلوک بدون نتانیاهو 57 کرسی ، برای ائتلاف یامینا 7 کرسی و برای لیست عربهای عربی به رهبری منصور عباس 4 کرسی.

در 23 مارس ، اسرائیل چهارمین دوره قانونگذاری خود را طی دو سال پس از سه انتخابات متوالی گذشته ، در 9 آوریل 2019 ، 17 سپتامبر همان سال و 2 مارس سال گذشته برگزار کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>