آیا فرانسه حضور نظامی خود را در ساحل کاهش می دهد؟

آیا فرانسه حضور نظامی خود را در ساحل کاهش می دهد؟

[ad_1]

به دنبال کودتای اخیر در مالی ، محافل دیپلماتیک و مطبوعاتی فرانسه همچنان تأکید کردند که رئیس جمهور فرانسه در حال آماده سازی برای اعلام کاهش عملیات بارخانه در سواحل آفریقا و عقب نشینی نیروهای خود از آنجا است و با اعلام توقف ارتش مشترک آغاز شد. عملیات با مالی. آخرین کودتا

پاریس گفته است که این تصمیم تا زمانی که تضمین های بازگشت حکومت غیرنظامی در مالی را دریافت نکند ، در عمل باقی خواهد ماند ، در حالی که ناظران این بیانیه را فقط یک مانور سیاسی برای تحت فشار قرار دادن دولت جدید در مالی برای کسب سود بیشتر و تحریف سلاح های خود می دانند. روسیه. وسوسه ها

فرانسه در حال حاضر به عنوان بخشی از عملیات ضد تروریستی علیه شبه نظامیان 5100 سرباز در منطقه ساحل دارد و ارتش فرانسه از سال 2013 از نیروهای خود در مالی ، موریتانی ، نیجر ، بورکینافاسو و چاد پشتیبانی کرده است.

تحلیلگران معتقدند از زمان ورود فرانسه به منطقه به این دلیل که حضور نیروهایش گروه های تروریستی را برای فعالیت های خود توجیه می کند ، اوضاع بدتر شده و آنها را بهانه ای برای حضور یک کشور خارجی در سرزمین های اسلامی قرار داده است.

در همان زمان ، دلایل دیگری نیز وجود دارد که می تواند فرانسه را به عقب نشینی نیروهای خود از مالی سوق دهد ، از جمله این واقعیت که پاریس در موقعیتی است که به بهانه مبارزه با تروریسم ، به طور کامل اندازه حضور نظامی خود را در سهیل و صحرا بررسی کند به خصوص پس از هزینه های بالای این جنگ.

به عنوان مثال ، نیروهای فرانسوی در مالی علاوه بر تلفات در ارتش ، سالانه حدود یک میلیارد یورو برای دولت ماکرون هزینه می کنند. شاید یکی از مهمترین دلایلی که می تواند فرانسه را به تجدیدنظر در میزان حضور خود در منطقه ساحل سوق دهد. این بزرگترین متحد خود در منطقه ، ادریس دبی ، رئیس جمهور چادی را پس از ترور در آوریل گذشته توسط شورشیان در شمال ، از دست داد. چاد زیر نظر دبی مهمترین بازیکن نظامی فرانسه و قوی ترین متحد در مبارزه با تروریسم در منطقه بود و هنگام مداخله در شمال مالی در ارتش های خود با نیروهای فرانسوی خدمت می کرد.

افزایش تلفات نظامی و خستگی عمومی از درگیری ها ، آینده بارخانه را پیچیده می کند و بر آینده الیشا تأثیر می گذارد ، به ویژه از نظر تأثیر آن در بهبود امنیت فرانسه و بحث درباره مفید بودن مأموریت.
صداهای انتقادات داخلی ماکرون نیز در میان عدم موفقیت مداخله نظامی فرانسه در مالی بالا گرفت و فشار احزاب مخالف به ویژه پس از کشته شدن تعدادی از سربازان فرانسوی در سواحل آفریقا ، جایی که ارتش فرانسه حداقل 50 نفر را از دست داد ، افزایش یافت. آغاز عملیات نظامی فرانسه در شمال مالی.

صداهای مخالف حضور فرانسه در مالی نیز افزایش یافت. بیش از یک سال است که مردم مالی خواستار خروج نیروهای فرانسوی از این کشور هستند و این توجیه موقعیت خود را با عدم موفقیت این نیروها در انجام وظایف اصلی خود یعنی از بین بردن گروه های تروریستی برعکس ، این گروه ها همانطور که می بینند در حمله از شمال مالی به کشور ، آخرین تهدید مکرون برای خروج از مالی باعث عصبانیت مردم مالی شد. رسانه های مختلف نشان داده اند که مردم به طور جدی در حال بررسی این هستند که از روسیه بخواهند به کشورشان کمک کند و جای پاریس را بگیرد. این امر از تظاهرات مردمی در مالی که خواستار عقب نشینی نیروهای فرانسوی از کشور بود ، مشخص شد و تظاهرکنندگان با برافراشتن پرچم های روسیه خواستار جایگزینی نقش روسیه با نقش فرانسه شدند.

بنابراین روسیه انتظار می رود با توجه به تهدید فرانسه برای عقب نشینی و همچنین تلاش روسیه برای افزایش نفوذ خود در منطقه ساحل آفریقا ، در دوره آینده نفوذ بیشتری به مالی داشته باشد.

این واقعیت نشان می دهد که روسیه کودتای پس از کودتایی که رئیس جمهور کیت را برکنار کرد مانند سایر کشورها محکوم نشد و برخی گزارش ها با استناد به منابع نظامی و مالی نشان می دهد رهبران ارتش که سال گذشته کودتای نظامی علیه رئیس جمهور کیت را رهبری می کردند ، نظامی دریافت کرده اند در روسیه آموزش دید و چند روز قبل از کودتا به مالی بازگشت. خروج فرانسه همچنین باعث خلأ امنیتی خواهد شد كه انگیزه برخی دیگر از نیروهای برای پر كردن این خلا خواهد بود ، مانند چین ، روسیه ، تركیه و سایر كشورهایی كه در چارچوب مبارزه برای كنترل نفوذ و منابع غنی به دنبال حمایت در کشورهای ساحل هستند. در این منطقه[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>