آمریکا و انگلیس 1200 سرباز دیگر به کابل می فرستند تا امنیت فرودگاه را تأمین کنند

آمریکا و انگلیس 1200 سرباز دیگر به کابل می فرستند تا امنیت فرودگاه را تأمین کنند

[ad_1]

امروز دوشنبه ، جان کربی ، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که این آژانس پس از هرج و مرج در باند هواپیما در تلاش برای فرار هزاران غیرنظامی افغان ، 1000 سرباز آمریکایی دیگر را به افغانستان می فرستد تا امنیت فرودگاه کابل را تامین کنند.

کربی افزود – به نوشته روزنامه هیل – وزیر دفاع لوید آستین اجازه اعزام فوری نیروهای جدید در کابل را داده است و بنابراین مجموع نیروهای آمریکایی در فرودگاه بین المللی حامد کرزی کابل از 2500 تا 3000 سرباز متغیر است. فردا صبح ، با در مجموع 6000 سرباز در این شهر در روزهای آینده حضور خواهند داشت.

کربی خاطرنشان کرد که تعطیلی سفارت آمریکا به این معنی است که حضور آمریکا در حال حاضر بر فرودگاه متمرکز شده است ، زیرا همه پروازهای ورودی و خروجی موقتاً متوقف می شوند تا ایمن شود.

فیلم ها و عکس هایی در اینترنت منتشر شده است که نشان می دهد گروه های عظیمی از غیرنظامیان افغان در تلاش برای خروج از کشور در حالت ناآرامی – پس از کنترل طالبان بر کابل – به باند فرودگاه حمله کرده و پروازهایی را که از افغانستان خارج می شوند ، هجوم آوردند و برخی از هواپیماهای در حال حرکت سعی کردند پرش کنند. خارج از جمعیت

در یک زمینه جداگانه ، وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد که پس از تسلط طالبان بر این کشور ، 200 سرباز انگلیسی دیگر برای کمک به عملیات تخلیه در افغانستان به کابل اعزام می شوند.

به گفته روزنامه انگلیسی “Evening Standard” ، این وزارتخانه توضیح می دهد که پس از استقرار نیروها در افغانستان ، حدود 900 نفر از نیروهای مسلح انگلیس در زمین حضور خواهند داشت.

وزیر امور خارجه بریتانیا دومینیک راب اعلام کرد که این موضوع اصلی مورد بحث در جلسه روز دوشنبه کمیته مدیریت اضطراری بریتانیا (COBRA) به ریاست نخست وزیر بوریس جانسون برای بحث در مورد بحران در افغانستان بوده است.

این سومین باری است که وزرای ارشد بریتانیایی از روز جمعه برای بحث در مورد وضعیت افغانستان با یکدیگر ملاقات می کنند و راب اعتراف کرد که همه از میزان تسلط طالبان متعجب هستند.

پیش بینی می شود 150 شهروند انگلیسی در ساعات اولیه بامداد سه شنبه به بریتانیا بازگردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>